En İyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi

Online (çevrimiçi) olarak fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ve eğlenceli hale getirebileceğiniz fotoğraf efekt sitelerini ayrıntılı olarak tanıtmıştık. Fotoğraf efekt siteleri basit bir şekilde bilgisayarınızda bulunan ya da internet linkini (URL) verip gösterebileceğiniz bir fotoğrafı, site üzerinde bulunan hazır şablonları kullanarak düzenlemenizi sağlayan ve eğlenceli işler yapmanıza yarayan sitelerdir.

En iyi fotoğraf efekt sitelerine bakarken fotoğrafınızı yükledikten sonra oluşan yeni fotoğrafın kalitesi ve ilgili fotoğraf efekt sitesinin hangi kalitede dosya boyutuna izin verdiği şekilde detaylara bakabiliriz. Aslında fotoğraf efekt sitelerinin kullandığı şablonlardan hangisi sizin ilgi alanınıza daha çok uyuyorsa elbette sizin için en iyisi ve eğlenceli gelen o olacaktır.

Aşağıda 2009 Mart ayı içerisinde ayrıntılı şekilde değindiğimiz fotoğraf efekt sitelerini linkleriyle beraber bulabilirsiniz.

En iyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi

  1. Photofunia Fotoğraf efektleri

  En çok bilinen ve kullanılan online fotoğraf efekt sitesi diyebileceğimiz Photofunia üzerine gönderebileceğiniz dosya boyutu maksimum 2mb. Hergün yeni şablonlar ekleniyor ve bilinen dosya formatlarından Jpg, Gif ve Png dosyalarını destekliyor. Oluşturduğunuz fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetme ve yayınlama imkanınız bulunuyor. Photofunia Türkçe olarak hizmet verebiliyor. tr.photofunia.com adresinden Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

   1. Funphotobox Fotoğraf efektleri

   Bir diğer fotoğraf efekt sitesi Funphotobox yüksek dosya boyutu ile karşımıza çıkıyor. 4mb boyutundaki fotoğraflarınızı göndermenize imkan sağlayan Funphotobox üzerinde 60 farklı şablon bulunuyor. Her hafta yenileri ekleniyor. Bilinen dosya formatları destekleniyor. Oluşturduğunuz fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetme ve yayınlama imkanı veriyor.

    1. Loonapix Fotoğraf efektleri

    Loonapix için online fotoğraf efekti hizmeti veren bir siteden daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz. Bir taraftan fotoğraflarınıza efektler uygulayabiliyorken diğer taraftan hazır çerçeveleri kullanabilir ya da küçük avatar resimleri yaratabilirsiniz. Loonapix, fotoğraf efekt siteleri içerisinde en yüksek dosya boyutu imkanını sağlıyor. 5mb ile yüksek kalitedeki fotoğraflarınızı yükleyebiliyorsunuz. Flickr üzerindeki fotoğrafları da gösterebildiğiniz Loonapix, Myspace ve Facebook ağlarına aktarım imkanıyla çok kapsamlı bir online fotoğraf efekt sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

     1. Photo505 Fotoğraf efektleri

     Daha fazla şablon ihtiyacınız varsa kullanabileceğiniz Photo505 dosya boyutu olarak 1mb ile sınırlandırılmış. Hazır şablonlarla oluşturduğunuz fotoğrafınızı bilgisayara kaydetme ve sosyal platformlarda paylaşma imkanı veriyor.

      1. Photoxtr Fotoğraf efektleri

      En son tanıttığımız fotoğraf efekt sitesi ülkemizden bir girişim Photoxtr. Şubat 2009 başından itibaren faaliyet gösteren Photoxtr üzerinde Türkiye’den farklı alanları da şablon olarak görebilirsiniz. Şu an için 500kb dosya boyutu ile sınırlı Photoxtr ile oluşturduğunuz fotoğrafı sadece bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

      En İyi 10 Online Fotoğraf Düzenleme Efekt Siteleri

      Yukarıda en iyi 5 fotoğraf efekt sitesini aktarmaya ve özellikleriyle toparlamaya çalıştık. Eğer bu siteler dışında sizin internet üzerinde kullandığınız ve listeye girebilecek durumda gördüğünüz eğlenceli şablonlara sahip yerler varsa yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim. Ve tabii ki bu içlerinden hangisinin en sık kullanıldığı da soru olarak sorulabilir.

      12 Comments

      1. Elif
       Posted 30 Mayıs 2012, Çarşamba at 13:10 | Permalink

       Ben bebek ve çocuk resimleri için efekt arıyorum. Bir türlü bulamadım. Var mı önerebileceğiniz bi site…

      2. Tuğba
       Posted 18 Haziran 2011, Cumartesi at 20:08 | Permalink

       GerÇekteN çoK GÜzeL ßir siTe.

      3. civanmert
       Posted 28 Mayıs 2011, Cumartesi at 14:03 | Permalink

       ben bir site daha biliyorun —photo funia

      4. kaan
       Posted 7 Mart 2011, Pazartesi at 18:20 | Permalink

       nerden yapılıyo ben yapmadım anlamaım :)))) ;)))

      5. huriye
       Posted 26 Eylül 2010, Pazar at 22:17 | Permalink

       gerçekten çok güzel emeğinize sağlık… verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkürler

      6. Posted 11 Nisan 2010, Pazar at 16:16 | Permalink

       Verdiginiz site isimleri en iyi sitelerdir teşekkur ederim

       • deniz
        Posted 14 Kasım 2010, Pazar at 09:52 | Permalink

        evt siz doğru bilgi verdiniz için tşk ederim
        !!!

      7. destan
       Posted 22 Mart 2010, Pazartesi at 15:21 | Permalink

       Paylaşım için teşekkurler

      8. CcC_NuMaN_CcC
       Posted 15 Şubat 2010, Pazartesi at 20:46 | Permalink

       arkadaşlar kullanımı çok kolay beyen diginiz resimini üzerine tıklayarak resiminizi seçin onaylayın bağzı siteler otomatik onaylıyor resminiz en büyük resminiz 1 dakika süre içersinde yapılmış bir şekilde çıkacakdır

      9. selahattin
       Posted 9 Aralık 2009, Çarşamba at 19:46 | Permalink

       bende fotoğrafımı yapmak istiyom

      10. doğan ay
       Posted 9 Temmuz 2009, Perşembe at 10:44 | Permalink

       yazınız çok güzel. yalnız merak edenler için işin birazda teknik kısımlarından bahsetseniz. bu siteler nasıl çalışıyor?

      11. Posted 31 Mayıs 2009, Pazar at 18:24 | Permalink

       photo505 – the best!!

      Yorumlarınızı Alalım

      Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

      *
      *

      You may use these HTML tags and attributes <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>