PhotoFunia ile Resimlerinize Fark Katın

Muhtemelen çoğumuzun elinde kendimize veya yakınlarımıza ait çok sayıda fotoğraf bulunmaktadır. Elimizde bulunan bu fotoğrafları yeniden elden geçirmek, üzerinde oynamak ya da farklı alanlarda gösterebilmek için Gimp veya Photoshop kullanmayı bilmeniz gerekir. Tabi bu işlemleri kolay yoldan yani ilgili programları kullanmadan gerçekleştirebileceğiniz siteler vardır. PhotoFunia‘da bunlardan biri ve çok güzel efektlerle resimlerinizi değişik şekillerde ve ortamlarda göstermenize olanak sağlıyor.

PhotoFunia üzerinde önceden belirlenmiş olan arkaplan ve efektleri kullanarak, resimlerinize ya da fotoğraflarınıza uygulayabiliyorsunuz. Ve sonuç gerçekten harika oluyor. PhotoFunia, sanattan, film yıldızlarına, dergi kapağından, barkovizyon görüntüsüne kadar fazla sayıda değişik hazır alan içeriyor. Bir taraftan Paris Hilton sizin yeni albümünüzü tanıtıyor gibi olurken, diğer taraftan Esquire dergisine kapak olduğunuzu görebiliyorsunuz. Mürekkep’teki değişikliklere istinaden yeni logomuzu Paris Hilton’un tanıttığını hayal edemezdim :)

PhotoFunia sunmuş olduğu efektler için yüz tanıma teknolojisini kullanıyor. Site üzerinde belirtildiği üzere yükleyeceğiniz resimlerin arka planlara ve efektlere uyabilmesi açısından önden çekilmiş ve yüzün belirgin olduğu fotoğrafların kullanılması gerekiyor. En iyi örnek olarak ise pasaport veya kimlikte kullanılan vesikalık fotoğraflar verilmiş.

Eğer yüklenen fotoğrafta birden fazla kişinin yüzü varsa sıraya göre ilk tespit edilen kişinin yüz resmi dikkate alınıyormuş.

Açıkçası ilk keşfettiğimden bu yana oldukça eğlenceli vakit geçirdiğimi söylemeliyim.

4 Comments

 1. gizem
  Posted 9 Ekim 2011, Pazar at 13:14 | Permalink

  benim resimlerimin hepsi çok güzel ama sadece bir şey yapmak istiyorum oda yazı yazcam okadar

 2. duran
  Posted 17 Ocak 2011, Pazartesi at 20:53 | Permalink

  üye olmak istiyorum

 3. raşit
  Posted 25 Şubat 2010, Perşembe at 18:55 | Permalink

  ben resmi mi güzel hale getir mek istiyom

 4. özlem
  Posted 19 Mayıs 2009, Salı at 19:59 | Permalink

  tebrikler

Yorumlarınızı Alalım

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>