2009 Oscar Adayları En İyi Film Anketi


2009 Oscar adayları yani 81. Akademi Ödülleri için yarışacak adaylar 22 Ocak 2009 tarihinde tüm kategorilerde açıklanmıştı. 81. Akademi Ödülleri (2009 Oscar Ödül Töreni) NTV üzerinden 22 Şubat 2009 Pazar günü canlı olarak yayınlanacak.

Bir haftadan biraz fazla bir zaman kaldığını düşünerek ve hazır diğer anketimiz bitmişken 2009 Oscar ödüllerinde “en iyi film dalındaki” adaylar arasında bir anket yaratmak ve Oscar 2009 Öncesi bu heyecanı beraber yaşamak istedik.

En iyi film dalındaki 5 adayı kısaca sıralamak gerekirse;

 1. Ülkemizde vizyona giren ve en iyi film dahil 13 dalda aday gösterilen Benjamin Button’ın Tuhaf HikayesiThe Curious Case of Benjamin Button”.
 2. 2009 Altın Küre’yi alan ve son günlerin çok konuşulan filmi Slumdog Millionaire.

 3. Sean Penn’in eşcinsel haklarını konu alan ve 8 dalda aday gösterilen Milk.

 4. Altın Küre’de en iyi kadın oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllerini alan Kate Winslet’in oynadığı The Reader

 5. Frank Langella‘nın kendisini canlandıracağı Frost/Nixon.

22 Şubat Pazar günü 2009 Oscar Ödül Töreni başlayana kadar açık kalacak anketimize yan taraftan ulaşabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 4


 1. en iii fılm= slumdog mıllıonıer /  en ii yönetmen=dany boyle
  en ii erkek oyuncu= mıckey rourk / en ii kadın oyuncu= kate wınslet
  en ii yrdımcı erkek oyncu= rahmetli heath ledger /
  en ii sanat + makyaj= benjamin button.


 2. Ezgi’nin son yazısı ve açıkçası giden tüm arkadaşların yorumuna göre en iyi film Benjamin Button olacak gibi gözüküyor. Kate Winslet ise muhtemelen en iyi kadın oyuncuyu alacaktır. Altın Küre’de en belirgin kategorilerden birisiydi. Oscar içinde farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.


 3. kate winslet ile leonardo yu birgün aynı filmde göreceğimi tahmin ediyordum.hatta her ikisinin de aynı anda oscarı alacağının ihtimali beni çok heyecanlandırıyordu.ama ne yazıkki yine böyle olmadı……ama olsun leo ile kate de titanik ruhu olmayabilir ama ben bir TİTANİK  çiyim……………


 4. Benjamin Button gerçekten harikaydı.

Your feedback