2009 Oscar Ödülleri En İyi Film Anketi


2009 Oscar Ödülleri dün gece yapılan görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Bu sene Oscar 2009’a hazırlık anlamında hem 2009 Oscar Adayları’nı tanıtmıştık hem de 2009 Oscar Ödül Töreni öncesinde “2009 Oscarlarında En İyi Film Ödülünü Sizce Hangisi Alacak?” diye sorarak Oscar heyecanını beraber yaşamak için bir anket düzenlemiştik.

Oscar ödülleri artık sahibini bulduğu için anketimiz bu sabah itibariyle sona ermiş bulunuyor. Öncelikle anketimize katılımda bulunan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Mürekkep.Org üzerinde gerçekleştirdiğimiz ve bir hafta süren “2009 Oscar Adayları En İyi Film Anketi” için toplam 218 oy kullanıldı. Anket sonuçlarına göre Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi 118 Oy alarak bizim oscar heykelciğini kaldırmış gözüküyor. 2009 Oscar ödüllerinde gerçek en iyi film ödülü sahibi “Slumdog Millionaire77 kişiden oy alarak ikinci sıraya yerleşmiş. Üçüncülüğü ise 14 oy ile Sean Penn‘in en iyi erkek oyuncu seçildiği “Milk” alırken, Kate Winslet’in en iyi kadın oyuncu ödülünü aldığı “The Reader” dördüncü, “Frost/Nixon” ise beşinci sırada kendilerine yer bulmuş.

2009 Oscar Sonuçlarına baktığımızda gerçek sıralamanın aşağıdaki gibi gerçekleştiğini söyleyebiliriz. 2009 Oscarlarının en iyi filmi Slumdog Millionaire oldu.

2009 Oscar En İyi Film Ödülü
Kazanan : Slumdog Millionaire

Adaylar : The Curious Case of Benjamin Button, Frost/Nixon, Milk, The Reader

81. Oscar Ödül Töreni’nin tekrarını Cnbc-e ekranlarında bu akşam saat 22:00’den sonra izleyebileceğinizi hatırlatırız.

Oscar heyecanı artık sona erdiğine göre 2009 yılında bizi hangi filmlerin beklediğine 2009 Yılı Filmleri başlığından bakabileceğiniz hatırlatır, anketimize katılımda bulunan tüm ziyaretçilerimize tekrar teşekkür ederiz.

Bir başka Oscar heyecanında görüşmek üzere.


Feedback

  Comments: 7


  1. ya arkadaşlar onu bunu bırakında şu will Smithin seven pounds[yedi yaşam]filmine bir bakın,ozaman anlayacaksınızki milyoner bu filmin yanında hiç bişe değil .


  2. slumdog güzelbir filmdi ama bence oscarı alacak kadar iyi değilmi.benim oscar adayım kesinlikle “benjamin buttonun tuhaf hikayesiydi”.ben slumdogun oscar alacak hiçbir tarafını görmedim.


  3. Slumdog bana göre de yılın en iyi filmi. Ama Changling’i de es geçmemek gerek. Eğer Animasyon’u da bu kategoriye sokarsak yılın en iyi filmi o zaman Wall-E oluyor. Wall-E harika bir film. Bir robota boş bir bakışla bakmayı hemde bir animasyonda nasıl yaptırabiliyorlar. bazı oyuncuların yüzyılda yapamayıcağı bir bakış bu.


  4. oscarı bir müslüman filminin alması şaşırtıcı diilmi filmi izledim baştan sona harika bi film bi oscarda benden  :))


  5. Hakikaten mükkemmel bi filmmm helal olsunnn ben izledim sizde kesinlikle izleyinnnnnnn


  6. müthiş bir filmdi .Baştan sona kadar gayet güzek kurgulanmış tebrikler.. İzlediiinde hayatta neler varmış diosun halimize binlerce kez şükretmeliyizz oscar helal olsunn !!!


  7. slumdog bence haketmıstı hayatımda ızledıgım enfarklı fılmlerden bırısı ıdı tek kelıme ıle mukemmel

Your feedback