79. Oscar’a Doğru


Bu sene 79 ncu kez düzenlenecek olan Oscar ödüllerine çok az bir zaman kaldı. 25 Şubat’ta Hollywood’da gerçekleşecek tören sonrasında ödüller sahiplerini bulacak. Geleneksel olarak ödül törenini canlı olarak aktaran Ntv, oscar için özel bir sayfa hazırlamış. Buradan ilgili sayfaya ulaşıp beğendiğiniz adaylar için oscar anketine katılabilirsiniz. Hatta Ntv, ankete katılımı yarışma haline getirmiş ve belirli ödüller sunuluyor. Oscar ödülleriyle ilgili olarak en iyi film kategorisindeki beş film arasında Pan’s Labyrinth olmalıydı. Geçen hafta izlediğim Pan’s Labyrinth, Departed ile beraber 2006’nın iyi filmleri arasında yer alıyor. Hatta Imdb’de Top 250 listesinde 59 ncu sıraya kadar yükseldi.

Oscar’ın habercisi sayılan Golden Globe, geçmiş yıllarda her zaman belirli kategoriler hakkında fikir vermiştir. Oradaki sonuçlarda en iyi film Babel, en iyi yönetmen ödülü ise Departed’ın yönetmeni Martin Scorsese‘ye gitmişti. Buna göre oscar gecesinde merakla beklenen sonuçlardan biri : Departed’mı Babel’mi? Sizce hangisi?

79. Akademi Ödülleri Tüm Aday Listesi


Feedback

  Comments: 5


  1. Düzeltme için teşekkürler Konuralp. O “bir film” evet. Anladım ben onu :grin: Departed kaptı bu arada ödülü.


  2. Mou Gaan Dou kore değil Çin filmi idi gerçi.. Alper, bir film :) dışında şu ana kadar sevdiğimiz bütün filmler aynı :).. Pans Labyrinth’i es geçecekleri kesin.. Sonu gayet “insancıl” bitiyor :) Amerikalılar pek sevmez “insancıllığı” :)


  3. Orjinal Kore halini izlememe rağmen ben beğendim Apartıp Departedı. :smile: Belki Jack Nicholson etken oldu bilemiyorum. Enteresan olan bunlar Fight Club’ı da es geçmişlerdi. V for Vendetta’yı da. Şimdi de Pan’s Labyrinth. Eleştiriye pek gelemiyorlar.


  4. Konuralp’a katılıyorum. Departed ve Mou Gaan Dou’yu izlemiş biri olarak, Departed’in hiç bir güzelliğini göremedim. İnsanlar tabi ilk defa böyle bir şey izleyince, çok güzel falan diyorlar, fakat bir Kore kopyası olduğunu bilmiyorlar.


  5. bence Mou Gaan Dou :)
    http://www.imdb.com/title/tt0338564/
    Hollywood’ın apartıp The Departed yaptığı film..

Your feedback