Adobe’nin yeni Rss okuyucusu – myFeedz


myFeedz web tabanlı bir Rss okuyucusudur. Uzun süredir Beta yayında olan myFeedz artık Beta’dan çıkmış durumda. Rss beslemelerini webden okuyanlar kayıt olup, sağladığı özelliklere bir göz atabilirler. Daha önce Google Reader ve ya Bloglines kullandıysanız, export özelliği ile beslemelerinizi kayıt edip, hepsini myFeedz’e ekleyebilirsiniz.

Kısaca biraz kullandım ve bir kaç eksikliklerin olduğunu gördüm. Google Reader‘deki gibi dosya dizini yok, her şey etiketler üzerine kurulmuş. Istediğiniz bir rss beslemesini öyle birden seçemiyorsunuz. Ana sayfa etiketler ile dolmuş ve bu yüzden de çok karışık bir hal almış. Tıkladığınız etiketler de maalesef sizin eklediğiniz Rss beslemeleri ile uymuyor, daha çok Adobe’nin sistemindeki ekli olan ve çok okunmuş yazıları gösteriyor. Yani eklediğim beslemeleri bulamadım bir türlü. Bu konuda bilgisi olan açıklık getirebilir. Başka bir eksiklik ise, hepsini okundu olarak işaretleme imkanınız yok. Gördüğüm tek artı, hoş bir arayüzüne sahip. Ayrıca beslemelerin kaç kişi tarafından eklendiğini de görebilirsiniz. Aynı Bloglines’daki gibi. Şu anki duruma göre Adobe bu Proje için emek harcamış gibi. Bunun için bir Blog sayfası ve Forum sayfası da kurmuşlar.

Anasayfaya gitmek için : myFeedz


Feedback

  Comments: 2


  1. @sguzelcik

    Ben biraz denedim fakat aynen sizin de edindiğiniz izlenim gibi, bana da çok karmaşık geldi. Neyin nerede olduğu pek belli değil. O yüzden de kullanamadım maalesef. Zaten ana Rss okuyucum , Google Reader. Sadece ara sıra böyle yeni çıkan oluşumları denemek lazım düşüncesindeyim.


  2. nasıl bir şey anlamadım. bloglines kullanıyorum. yeni bir şey yok bloglines da ama bu myfeedz de bayaa karmaşık

Your feedback