Alexa Rank Değeri Yükseltmenin 7 Yolu


Alexa nedir? Alexa rank değeri nasıl yükseltilir? Alexa – web information company, Amazon’a ait bir internet şirketidir. Web sitelerinin trafiklerine göre derecelendirmesini yapan ve buna göre bir değer atayan değerleme sistemidir. Alexa toolbar yüklü kişilerin web sitelerinde yarattığı trafik ve sitenin edindiği geri linkler ile beraber hesaplayarak derecelendirme yapan Alexa şu anda dünyada internet sitelerinin hangi sırada olduğunu belirleyen önemli bilgileri sunar.

Alexa rank ya da Alexa traffic rank olarak geçen sayısal değer sizin dünyada bulunan internet siteleri içerisinde hangi sırada bulunduğunuzu gösterir. Bu sıralamanın yanısıra local tabir edebileceğimiz yerel sıralamanız da aynı şekilde Alexa trafik derecesi ile gösterilmektedir. Alexa trafik istatistiklerinde gösterilen bilgiler son 3 aylık ve son 1 aylık site ziyaret değişimlerini sergiler. Sayfa görüntüleme (page view), sitede kalma süresi (bounce), gibi google analytics üzerinden daha detaylı edinebileceğiniz bilgileri aktarır.

Alexa Rank Değeri Yükseltmenin 7 Yolu

1. Alexa Toolbar ücretsiz olarak indirin ve kurun. Eğer internet tarayıcı olarak Firefox kullanıyorsanız SearchStatus isimli firefox eklentisini de kurabilirsiniz. SearchStatus eklentisi Alexa rank gösterimi yanısıra google pagerank detaylarını, no follow linkleri, meta etiketleri ve sitenizdeki kelimelerin ağırlıklarını detaylı bir şekilde verebilmektedir.
2. Sitenize ya da blogunuza Alexa rank widget ekleyin. Sitenizden yapılacak Alexa yönlendirmeleri faydalı olacaktır.
3. Çevrenizdeki kişilere Alexa toolbar kullanmalarını söyleyin. Alexa toolbar takip sistemi ile faydasını göreceksiniz. Sitenizin Alexa üzerindeki profil sayfasını değerlendirmelerini isteyin.
4. Stumbleupon ve Digg üzerinden gelen trafik sitenizde ciddi bir trafiğe yol açacağından Alexa Rank değerine yükseltici etkisi olmaktadır.
5. Web yöneticileri için sitenizde içerik oluşturabilirsiniz. Çoğu web yöneticisinin Alexa Toolbar kullandığı düşünülürse SEO, web yöneticisi araçları hakkında yazılan yazılar dikkat çekici olacaktır.
6. İyi ve kaliteli bir içeriğe sahipseniz link satın alabilirsiniz. Reklam yerleşiminin iyi olduğu siteler trafiği artırmakla kalmaz aynı zamanda iyi içerikle sitenizin bounce değerini düşürebilirsiniz.
7. Alexa hakkında yazı yazmak. Alexa rank değerini yükseltmenin 7 yolu yazısında olduğu gibi Alexa nedir? Alexa rank değeri nasıl yükseltilir şeklinde bilgileri paylaşın. Blog yazarları farklı Alexa yazıları okumayı severler.

Alexa rank değerinin yükselmesi ve Alexa sıralamasında sitenizin pozisyonunun iyi yerlere gelmesi önemlidir. Öncelikle kaliteli içeriğe ve özgün yazılarınızın belirli bir değerde olduğunu görmek isteyebilirsiniz. Siteniz üzerinden reklam yayını yapmaya başlamışsınızdır ve reklam verenlere sunmanız gereken değerlerin neredeyse başında Alexa sıralaması ve Alexa Rank gelir.

Alexa Rank değerini artırma anlamında eklemek istediklerinizi yorumlarınızda belirtebilirsiniz.


Feedback

  Comments: 15


 1. Açıklama için teşekkürler. Uzun amandan beri balı boş bıraktığım sitemin yükselişi içn ilk hareket olark faydalı olacak.


 2. Sevgili arkadaşlar yeni acılan canki sitemin alexa rang deyeri dusuyor


 3. Çok teşekkür ederim


 4. Hocam alexa rank widget kaldırıldı mı hiçbir sitede göremiyorum artık kendi sitelerinde de retired yazıyor

 5. Resul Emin Keleş


  Faydalı olduğuna inandığım bir yöntemde teşekkür yorumu bırakıp, web sitesini buradan yazmak olabilir mi? : ) Teşekkürler.


 6. Alexa değerimi yükseltmek için bazı taktikleri uygulamayacak olsam da Alexa hakkında yazı yazmayı deneyeceğim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 7. Hepsinisec İç Giyim


  Paylaşım Güzel olmuş. Tşk


 8. Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar benim sitem kurumsal bir site ve çok aşırı derecede trafik almayan bir site ama hızlı bir şekilde ben alexa değerini düşürmeyi başardım yapmanız gereken tanıtım yazıları yazdırmak ve yazdırdığınız sitelere her gün girip yazıdaki linkinizi 3-5 kere tıklayın diigo gibi imleme sitelerine günlük özgün yazı yazıp link paylaşın piyasada olan backlinker.exe adlı prgramı kulllanın bunun çok faydası oluyor ama herşeyden öncesi sitenizde haberler kısmı oluşturun ve orda özgün yazılar paylaşın ama sabırlı olun bu dediklerim ha deyince olmuyor inanın bende bu işlerden pek anlamayan biriyim ama çok basit bir şekilde bunu başardım google alexa değerlerine çok önem vermektedir. Size çok önemli bir şey daha googlede eğer yükselmek istyorsanız kesinlikle düşük bütce ile faceebook reklamları kulllanın görüceksiniz kısa süre içerisinde nasıl yükselceksiniz hepinize kolay gelsin allaha emanetsiniz


 9. Alexaya üye olup sıralama artırmayı deneyen oldu mu.Ücretli pro üyelikten bahsediyorum.
  Artırıyor mu,değer mi üye olmaya.Bilgisi olan paylaşırsa sevinirik.Saygılar.


 10. Benim ziyaretçi sayım arkadaşımın sayısından oldukça fazla olmasına rağmen o bu denilen şeyleri yapmış ve türkiyede ilk 10binde.Yani alexa aslında biraz da hile yapıp bu denilen şeyleri yapan siteleri kayırıyor gerçekten.Ben saf olarak gerçekten yükseliyorsam yükselmeyi yeğleyenlerdenim.Bu denilenleri yapmadan alexa sıramı artırmaya çalışıyorum.Umarım olur.
  Saygılar.


 11. bu yazıyı yaklaşık olrak 3 hafta önce okumuştum ve dediklerinin bir kısmını yaptım, sitemde Alexa Rank değerinde ciddi bir oynama yaşandı ama bir sorun var sanırım. çünkü ziyaretçi sayım gün geçtikçe düşüyor. bir arkadaşımla aynı anda site açtık, benim sitemdeki konular onunkinden oldukça fazla, her eklediğim konuya yaklaşık 3 bllog da yazmaktayım, link sayım da diğer arkdaşıma göre yaklaşık 2 katı, ama gel gör ki ziyaretçi sayısı gün be gün düşüyor. bu konuda daha fazla yapabileceğim bir şey var mıdır?


  • selamlar.ziyaretçi sayısının düşmesinde 20 Ocak 2012 tarihinde yapılan Google page layout güncellemesinin etkisi olabilir. Detayları buradan okuyabilirsin..


 12. Gerçekten aydınlatıcı bir bilgi fakat toolbar için “sign in” giriş özelliği var mı acaba ben bulamadım ama?


 13. Merhaba;
  Başlıkta 7 yol denmiş fakat içerikte 8 yol olarak belirtilmiş. Bunu bir SEO taktiği olarak algılamak mı gerekli :)

Your feedback