Apple iPad 2 Özellikleri


Apple sonunda iPad 2 tanıtımını yaptı. 11 Mart 2011’de satışa başlanacağı duyurulan yeni iPad 2 ile zaten tablet pazar payında lider olan Apple çok daha güçlü bir konuma gelecek gibi gözüküyor. Heyecan verici incelikte (iPhone 4 ‘ten daha ince bir tablet) ve hafiflikte gelecek olan iPad 2’nin özelliklerine geçmeden önce iPad 2 üzerinde yeni iOS 4.3 versiyonunun olacağını belirtmek gerekiyor.

iOS 4.3 özellikle performans gelişimi açısından dikkat çekiyor. Safari internet tarayıcısına Nitro JavaScript motorunu ekleyen Apple, daha hızlı bir Safari ile iOS 4.3 işletim sistemini hazırlamış. Bunun yanısıra iPad2 yeni çift çekirdek A5 işlemci ve HDMI desteği ile geliyor.

Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı

Apple iPad 2 Özellikleri

Öncelikle A4 işlemci ile 10 saat olan pil ömrü yeni A5 işlemci ile de devam ediyor. Stand-by süresi aynı birinci nesil iPad gibi neredeyse bir ayı geçen bir süre beklemede kalabiliyor.

iPhone üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor. Yani iki iPhone 4 kullanıcısı önde ve arka kısımda olan kameraları kullanarak birbirlerini görerek görüşme yapabiliyorlar. Bu özellik yeni iPad 2 içerisine de eklenmiş. Face Time özelliği sayesinde bir iPhone 4 kullanıcısı ya da iPad 2 ile bir başka iPad 2 kullanıcısı kameralar üzerinden görüntülü görüşme yapabilecekler.

Apple iPad 3 Almak için 5 Önemli Neden

13.4mm kalınlıktan 8.8mm gibi daha ince bir yapıya bürünecek iPad2 üzerindeki yan kamera ile 720p HD kayıt yapılabiliyor. Ayrıca HDMI üzerinden 1080p çıkış sağlanabiliyor.

iPad 2 kullanıcıları aynı zamanda Photo Booth uygulamasını entegre şekilde kullanabilecekler. iPad 2 içerisindeki gömülü kameranın avantajlarını kullanabilecek şekilde Photo Booth ile çekilen fotoğraflara efektler uygulayıp manipule edebiliyor olacağız. Photo Booth aynı anda 9 fotoğraf efektini birden sunabilen ve her bir ayrı fotoğrafın üzeri tıklandığında farklı efekt uygulayabilen bir uygulama.

iOS 4.3 işletim sistemiyle gelecek olan HotSpot özelliği ile bağlantı paylaşımı özelliği iPhone 4 modele getiriliyor. iPhone 3GS kullanıcıları ise yeni işletim sistemi iOS 4.3’e geçseler bile bu özelliği kullanamayacaklar.

iPad 2’nin çıkış tarihi olan 11 Mart 2011 Amerika için geçerli. Ülkemize ne zaman geleceği ya da kimin tarafından getirileceği konusunda bir tarih veremiyoruz. Bir de iPad Smart Cover var ki onu bir başka yazıda anlatmayı düşünüyoruz. Detaylar için Apple sitesindeki iPad linkine bakabilirsiniz.

Güncelleme : 21 Ekim 2011 tarihinde Turkcell iPad 2 Kampanyası başladı.


Feedback

  Comments: 27


 1. Ben iPad 2 kullanıyorum blackbarryde kullandım ama ipad2 kadar hizli olmadıgını farkettim iPadla yapabildeklerini onunla yapamıyorsun programlar oyunlar vb gibi iste kesinlikle iPad.

 2. rayban güneş gözlüğü


  harika bir cihaz. çok beğendim. tanıttığınız için teşekkür ederim.


 3. size hiççç ama hiç katılmıyorum çünkü ben kullanıyorum hepsini de kullandım gerçeği söylüyorum en memnun kaldığım ipad2 ben tavsiye ediyorum fiatıda çok pahalı değil hem telefon görüşmeside yapılıyor şu anda bunu ipad den yazıyorum size tavsiyem bu………………


 4. Yurt dışında daha ucuzz


 5. Arkadaşlar, ben de ipad 2 alacağım. Ancak ipad 2 canlı yayın gösteriyor mu ? Biliyorsanız söyleyin lütfen!

  Şimdiden Teşekkürler…


 6. arkadaşlar bende alıcam ama bende karar veremedim çok pahalı …. alsam mı almasam mı karar veremedim heveslendim ama kötü diosunuz alınca hevesim kaçıcak boşu boşuna param gidicek die korkuyorum bide ben bişeyden hemen sıkılırım … :(


  • aman leyla hemen sıkılırım diyorsun ama almadın ben bir yıldır akıllı tel. kullanıyorum sıkılmadım ipad2 alıcam ondan sıkılıcağımı sanmıyorum ama daha güzel bir tablet bulamadım blackberyleri bilmiyorum onlarda güzel olabilir


 7. Bu kadar genis ve kapsamli bir ipad çiktigi güzel ancak fiyati çok yüksek beni o üzüyor.


 8. steve jobs daha önce flash a macintosh adlı bi bilgisayar için sürüm oluşturmasını istemişti ama onlar sürüm oluşturmadılar steve jobs da buna sinirlenerek hiç bi ürünün de flashı çallıştırmadı :) ADAM HAKLI


 9. arkadaşlar şimdi anlayamadım ıpad 2 almalı mı almamalı mı? alınmıcaksa neden alınmamalı bi açıklarmısınz şimdiden teşekkürler.


 10. Arkadaslar suan bende iPad kullanıyorum daha bu sabah edindim. Msn kullanımında görüntülü arama yapılmıyor mu ? Sadece iPad e sahip olanlarla mı ?


 11. duyduğum haberlere göre flash ios5 te çalışabiliyor bende ipad 2 alıcam bir sürü facebook oyunu oynuyorum çünkü :)


 12. i pad telefon olarak kullanılıyor mu lütfen bana bilgi verebilirmisiniz


 13. Anlamak mümkün değil Applein flash ile alıp veremedigi nedir iOS 5 tede flash destegi yok illa jailbrakelimi kullanicaz orjinal aldınız makineyi ben netten dizi film izleyemedikten sonra ne alım tablet en sınır oldugum konu bu artı iphonenun pil ömrü ve ekranı tonma para ödüyoruz cokmu zor 1300 Mah yerine 2800 mahlik bir pil tak ince yapacaksa az daha kalın olsun ama günde 3 kere şarj etmeyelim ayıptır ya


 14. Bu arada yukarıda Flash destekliyor mü diyen arkadasa cevap
  Flash desteklemiyor ama iOS5 te bu özellik olabilir. Yarın yayına girecek yani piyasaya giriyor umarım onda o özellik olacaktır.
  Güzel bir haber ise hadiseler antiticketleyecegini söylediler bedavaya kullanilirsiniz
  Suan ipad2 ile yazıyorum ve hicte iyi değil hibede konu için tesekkur


 15. bana 6 temmuz 2011 tarihinde amerikaya giden kuzenim ardadan gelcek ipad 2 bu konuda buradan ayrıca apple internet sitesinden çok bilgi aldım çok mutluyum teşekkürler


  • bence mutlu olma çok pahalı blackbarry tablet al hem daha iyi hem daha ucuz ben aldım çok mutluyum kuzenimde ipad2 var hiç memnun değil satmak istedi elinde kaldı


 16. ipad 2 de flash siteler açılıyorum.

Your feedback