Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Linux Kursu


LinuxBasics.org, Linux kullanmak isteyen insanlara yardım eden camia, şeklinde lanse edilen ve ikinci ücretsiz Linux sınıflarını sunan oluşum. Linux Temellerine Giriş.

Bu kurs, sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen başlangıç seviyesindeki linux kullanıcısının linux sisteminin temelini öğrenmesine yönelik tasarlanmıştır. Daha gelişmiş linux kullanıcıları ise zaten bildikleri alanlarda farklı olan kısımları keşfedebilecek ya da hep öğrenmek istedikleri fakat imkan bulamadıkları konulara bakabilecekler.

Çalışma süresince esas alınacak kitap LBook ise, Linux Temellerine Giriş’in düzenlenmiş halidir. Kursa katılmak için LBo mailing liste katılmanız gerekmektedir. (http://linuxbasics.org/cgi-bin/mailman/listinfo/qna/).

Dersler 19 Ekim 2006 tarihinde başlayacaktır. Ama 19 Ekim tarihinden sonra da katılımda bulunabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için; http://www.linuxbasics.org/course/start.


Feedback

  Comments: 2


  1. Türkçe olarak böyle bir kaynak görmedim, kurs nevinden yani. Hele hele ücretsiz dersane hiç yoktur gibime geliyor, zira ücretlisini bile bulmak bir hayli zor. Bu durumda bu şekilde bir dersane aramak yerine internet üzerindeki Türkçe kaynakları okumaya başlamak güzel bir adım olacaktır. http://www.belgeler.org en derli toplu olanıdır bu konuda, Linux’a ilk adım için yeterli bir kaynaktır.


  2. selam bu ücretsiz linux kursunun türkçe olanı varmı acaba ben ingilizce bilmiyorum en azından ankarada olanı varmı bir dersane gibi

Your feedback