Dünyanın yeni yedi harikası


Dünyada, neden bir internet sitesi oylaması ve SMS mesajları ile seçildiği tartışıladursun, Dünyanın Yeni Yedi Harikası seçildi. New7Wonders sitesinin yaptığı oylama ile belirlenen yeni yedi harika dün ilan edildi. İşte kazananlar listesi:

Adaylar arasında ülkemizdeki Ayasofya Müzesinin de olduğunu hatırlatmak isteriz. Ancak kendisi ne yazık ki seçilemedi. Bu yeni yedi harikanın seçilme sebebi ise eskilerinden geriye ayakta kalan sadece bir tane olması. Bu nedenle yenilerini seçme ihtiyacı hasıl olmuştu. İşte eski yedi harika:

Görüldüğü üzere listede ülkemizden iki harika bulunmaktaymış. Ne yazık ki günümüze kadar gelememişler.


Feedback

  Comments: 8


  1. türkiyedende keşke seçilseydi


  2. keşke sultan ahmet seçilseydi


  3. Fatih valla git ve gör piramitler muhteşem ama leş gibi artık ben 10 sene önce de giitm ama bitik durumda aynı bizim Pamukkale gibi değeri bilinmedi.

    Bu arada Artemis Tapınağı , Efes/Türkiye’ye çok ama çok yazık oldu. Volkan’a da katılıyorum Ayasofya Vatikanın içinde koca koca yazıyor gözü Ayasofyamızda İtalyanların hatta ben Vatikan’a gidince çok etkilenmiştim. Sophia yazıyor ve oraya basmak ta yasak. :) Ah ah adamlar adına bastırmıyor biz düzgün değer vermiyoruz.


  4. Ülkemizin ne kadar güçlü vatanlara ev sahibiliği yaptığını tekrar görür olduk. Hele hele orta doğu etrafında. Şu hayatımda da bu piramitleri kesin görmem gerekiyor.


  5. Civilization oynadığım dönemleri hatırladım. :) Her harika, bir level atlamanı ve yeni buluşları keşfetmeni sağlıyordu. Benim de ilgimi hep Machu Picchu çekmiştir.


  6. Keşke Türkiye’den de Ayasofya’mız seçilebilseydi…


  7. Gerçekten hepside güzel, özellikle Ürdün’deki yapıtı ilk defa gördüm. Görülmeye değer bir yapıtmış. Ama haber sitelerinde bu konu neredeyse büyük felaket senaryolarına dönüşecek. Umarım burada da yorumlar işi bu raddeye getirmez


  8. Büyük Giza Piramidi gerçekten etkileyici.Çin seddi de listeye girmeyi hak etti.

Your feedback