Enixma E-Dergi Nisan 2009 Yayınlandı


Açık kaynak yazılımlar konusunda yayın yapan edergi Enixma’nın Nisan 2009 sayısı yayınlandı. Her ay yeni sayısıyla karşımıza çıkan Enixma, başta GNU/Linux olmak üzere açık kaynak kodlu – özgür işletim sistemleri ve programları için bilgi paylaşım aracıdır.

Ücretsiz olarak yayınlanan Enixma E-dergi’nin Nisan 2009 sayısını indirmek ve detaylarını incelemek için Nisan sayısı için hazırlanmış sayfaya bakabilirsiniz.

Enixma hakkında daha ayrıntılı bilgiye Vikipedi Özgür Ansiklopedi-Enixma sayfasından bakabilirsiniz.

Enixma Nisan 2009 sayısında yer alan konu başlıkları aşağıdaki gibi sıralanıyor.

 • Çay Zamanı
 • Flac
 • Inkscape Çalışmaları
 • KPovModeler
 • DistCC ve Portage
 • vi Editörü – II
 • Bsd – IV

Feedback

  Comments: 4


 1. Tekrar merhaba,

  Benim takip ettiklerim de benzer gözüküyor. Hem bu listedekileri hem de küçük bir araştırma yapalım. Karşımıza çıkabilecekleri toparlayıp genel bir tanıtım yazısı yazabiliriz.


 2. @Alper

  Rica ederim. Kabul etmenize gerçekten sevindim.

  Benim bildiklerim,
  e-bergi var çevrim içi (online)
  enixma var pdf dergi
  sudo var pdf dergi
  pardus-edergi var pdf dergi
  Erciyes üniversitesi, Linux topluluğunun Erciyes’i var pdf dergi
  Özgürlük için var pdf dergi ve çevrim içi site

  Benim bildiklerim bunlar var ama sizin bildiklerinizi de öğrenmek isterim. Özellikle Türkçe ve açık kaynak etrafında şekillenenler ilgimi çekiyor. Yabancıları ise saymaya gerek yok diye düşünüyorum zira yeterince var.


 3. Yorumunuz için teşekkürler. Güzel fikir toparlayabiliriz tabii ki. Hatta buradan bilmediğimiz e-dergilerin isimlerini belirtirseniz ona göre bir listeyi doğal bir şekilde çıkartabiliriz.


 4. Biraz ısmarlama bir istek gibi olacak ama. Bu tür açık kaynak hakkında yayın yapan online ve offline dergi ve magazin türü siteleri toparlayıp bir inceleme yapsanız ve tanıtsanız ne güzel olurdu :)

Your feedback