Firefox 400 milyon kez indirildi


Bana bilgisayarında en çok kullandığın program nedir deseler, hiç düşünmeden Firefox derim. Ve eminim internet üzerinde bir miktar fazla vakit geçiren bir insansanız sizlerin de tercihi firefox olmuştur. 9 Kasım 2004 tarihini bugün gibi hatırlıyorum. Bu tarihte halihazırda kullandığım Firefox’un 1.0 sürümü duyuruluyordu. Ardından gelişen süreci ve geldiğimiz noktayı görebiliyoruz. Firefox, global gelişim içerisinde insanlığın benimsediği birşeyi nasıl yüceltebileceği ve geliştirip güzel yerlere getirebileceğinin kanıtıdır. Firefox bugün itibariyle dünyada 400 milyon kez indirildi.


Feedback

  Comments: 4


  1. Sanırım bir farklılık var. Dediğiniz tarayıcı yani maxthon sadece windows sürümleri için kullanılabiliyor başka indirme göremedim. Her sistemde çalışan bir tarayıcı ile sadece windows ta çalışan bir tarayıcı zor kavuşur. Ki firefox’un gücü açık kaynaktan geldiği düşünülürse daha net anlaşılır


  2. Bahsetmeye çalıştığım konuya farklı bir yorum getirmişsiniz. Güzel olmuş aslında. Tersten alırsak, bu kadar insan neden firefox reklamı yapıyor ama maxthon reklamı yapmıyor diye de sorabiliriz :)


  3. şu an itibariyle maxthon 108 küsür milyon adet indirilmiş,
    eğerki firefox’a yapılan reklam kadar maxthon’a yapılsaydı, şimdiki firefoxtan daha iyi konumda olurdu.

Your feedback