Firefox Arama Kutusuna İstediğiniz Siteyi Ekleyin


Firefox’ta site adresini yazdığınız bölümün yanındaki arama kısmını hepiniz biliyorsunuzdur. Genelde Google araması hazır olarak gelir. Amazon, Yahoo, Ebay vs.. gibi birçok site buraya eklenmiş durumdadır. Add to Searchbar eklentisi özel bir prosedür gerektirmeden, istediğiniz her siteyi firefox arama kısmına eklemenizi sağlıyor.

Bu firefox eklentisi ile eklemek istediğiniz sitenin arama kutusuna sağ tıklıyorsunuz. Ve “arama kısmına ekle” diyorsunuz. Böylelikle o sitenin arama çubuğu firefox adres barının yanına gelmiş oluyor. Çoğu site için aramaları direkt bu şekilde yapmaya başladım. Oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Bu güzel eklentiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Add to searchbar


Feedback

  Comments: 3


  1. Hemen yukarida sagdaki “sitede arayin” kutucuguna sag tiklayip “Add a keyword for this search…”u sectim. Keyword olarak kisa olmasi bakimindan “mur” kelimesini sectim. Ve <Ctrl-T>mur searchbar<enter> yazarak bu konuyu karsimda buldum.


  2. @misafir. Güzel aktarımlar. “Wiki Aranılan” bunu bilmiyordum. Hoşuma gitti. Ancak atladığın bir nokta var. Burada Google’da veya Wiki üzerinde yapılacak aramayı kolaylaştırmaktan bahsetmiyorum. Örneğin murekkep.org içerisinde nasıl arama yapacaksın. Ya da herhangi bir blogda , haber portalında..


  3. Keyword search olayi bana daha rahat geliyor. Herhangi bir arama kutusuna sag tiklayip “Add a keyword for this search…”u seciyorsunuz. Aramaya bir isim ve anahtar veriyorsunuz. Daha sonra adres cubuguna “anahtar aranilan” yazarak aradiginizi buluyorsunuz.

    Birseyi google’da aramak icin yapmam gereken tek sey su islemi yapmak: <Ctrl-L>g aranilan<enter>. Yeni tabda aramak istiyorsam: <Ctrl-T>g aranilan<enter>. Wikipedia icin: <Ctrl-L>wiki aranilan<enter>.

    Bu sayede ayri bir textbox ile zaman kaybetmiyorum.

Your feedback