Firefox Eklentisi – Read It Later


Google Reader kullananlar bilirler. Üyelikleriniz arasında beğendiğiniz ve okumak istediğiniz bir yazı gördüğünüzde ve o anda vaktiniz yoksa yandaki yıldızı (starred item) işaretlersiniz. Sonra yıldızla işaretlenmiş yazıları istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Peki ya internette gezdiğiniz bir web sayfasını o anda işaretlemek ve sonra okumak istiyorsanız. Bunun için güzel bir firefox eklentisi bulunuyor.

Read it later Firefox araç çubuğunda sağ üste Google arama kutusunun yanına yerleşiyor. Ayrıca açılmış her sayfa için adres çubuğunda feed ikonunun yanında bir çentik işareti görebiliyorsunuz. Bu çentik işareti hızlı bir şekilde sonra okumak için bunu read it later içerisine alıyor.

Elbette beğendiğiniz web sayfalarını takip etmek için ilk etapta Google Reader, Google Notebook, Delicious vs.. gibi hizmetleri kullanıyoruzdur. Read it later mail ortamından aşina olduğumuz “okundu ya da okunmadı işaretle” kavramını internet surf ortamına güzel bir şekilde adapte ediyor.


Feedback

  Comments: 2


  1. Eklenti güzelmiş. Gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duyuyordum ve bir süre önce http://laterthis.com u keşfettim.

    Bahsettiğiniz eklenti ile aynı işi yapıyor ama okunacaklar listesi ancak siteye erişilerek görülebiliyor. Read It Later eklentilerim arasındaki yerini aldı tabi ki :)


    • Beğendiğinize sevindim. Bir ekleme yapalım. Adres çubuğundaki çentik aynı zamanda Google reader içerisindeki yazıların yanınada yerleşiyor.

Your feedback