Google Anasayfası Temalandı


Tabii ki klasik görünümden bahsetmiyoruz. Belki de hiç değişmeyecek şekilde Google‘ın klasik arama sayfası aynı şekilde duruyor. Bahsettiğimiz kişiselleştirilmiş google anasayfası yani (google.com/ig). Google ile ilgili olarak bazı gelişmelerden daha önce bahsetmiştik. Özelikle anasayfaya içerik ekleme konusunda bir yenilik sunmuşlardı. Şimdi de madem google kişisel anasayfası kullanıyorsunuz, hergün aynı temaya bakılmaz diyerek yola çıkmışlar. Renk ve arkaplanı değiştirecek şekilde altı yeni temalar sunmuşlar. Yalnız bu temaların özellikleri var. Tüm temalar dinamik. Yani eğer zip kodunuzu girdiyseniz temalar yerel saatinize, bulunduğunuz mevsime ve hava durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Yeni temalar css ile oluşturulduğu için mevcut altı tema hakkında ya da yeni temalar için google gruplarındaki adresten fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Personality goes a long way


Feedback

  Comments: 12


 1. Arama siteniz adında bir sayfa çıktı hiç kimse memnun degil ayrıca google araç çubugum kayboldu araç çubugum windows xp sp3 ve mozilla firefoxsta vardı şimdi kayboldu biz tekrar http://www.google.com.tr/ sayfasının açılmasını istiyoruz Yada http://www.Google.com sayfası türkçeye çevrilmiş olarak benim gibi Google hesabı olanlar için açılsın hiçbir sitenin sayfası Google kadar güzel degil google den ayrılmak istemiyoruz fakat arama siteniz bir mümdet daha devam ederse Üzülerek google’den ayrılmak zorunda kalacagım benim gibi binlerce kişi böyle düşünüyor SELAMLAR.


 2. slmlar arkadaşlar lütfen yardımcı olun google anasayfam ingilizce ben türkçe yapmak istiyorum ama her girişimde tekrar ingilizce oluyor klasik anasayfayı (türkçe) nasıl yapabilirim..?


 3. @Ali Sezen

  Ayarlardan ya da Tercihler kısmından dilinizi “İngilizce” olarak ayarlayınız. Çünkü temalı anasayfa sadece ingilizce olan google anasayfalarında çalışıyor. Onun haricinde “New! Select theme” ibaresini göremezsiniz.


 4. Yerini tam olarak göstermekiçin örnek bir resim ekliyorum. Onun dışında birşey diyemiyorum. :)


 5. kişileştirlmiş sayfa kullanıyorum.ama sag kısımda “New! Select theme” die bişey yok..(ne bahtsız adamım)yannızca konu ekle var.sorun bende mi?yoksa googlda :) tekrar yardımcı olursan sevinirim..gerekirse msnleşelim.kafaya takmış durumdayım:)


 6. Elbette. Kişiselleştirilmiş anasayfaya girdiğinizde sağ kısımda “New! Select theme” şeklinde birşey göreceksiniz. O kısma tıkladığınızda yukarıdaki resimde görülen tema örnekleri çıkıyor. Seçip kaydedebilirsiniz.


 7. yazı için saolun.ama ben tema olayını yapamadım.yardımcı olabilirmsiniz?


 8. İlginize alakanıza teşekkürler
  şu anda gayet iyi
  mersi


 9. Düzelttim. Şu an için IE7’de de sorun çıkmaması lazım. Bende ie7 olmadığı için bir arkadaştan bakmasını rica ettim. Düzeldiğini söyledi. Hem sizden hem de bu vesileyle IE7 kullanan arkadaşlardan okunurluk ve görünüm hakkında geri dönüşler alabilirsek seviniriz.


 10. @Sillhouette

  Bir ekran görüntüsü almanız mümkün mü ? Bende de ekli örneğin ama herhangi bir sorun yok. Bu yüzden sizin gönderebileceğiniz resim bize daha yararlı olabilir.


 11. afedersiniz bir ricam olacak
  sizin siteniz feedereader da okunmuyor yazılar hep içiçe girmiş durumda
  uyarmak istedim. bu zannedersem bayadan beri böyle ama sitenizde normal


 12. Google’i seviyorum :) Gerçekten o kadar iyi gelişmeler yapıyorlar ki, kullanmamak elde değil. Tüm verileri web üzerine taşımaya başladım, bu sayede kampüs’de de her yerden istediğim gibi ulaşabiliyorum. Dökümanlara, e-postalarıma her türlü şeylere. Yakın zaman içinde de Google Anasayfa ,masaüstümüze benzer, herşeyi tek yerden kullanabileceğiz bir mekan haline gelecektir. Gmail, Google Reader, Calendar, Belgeler için gadget’ler mevcut zaten. Tavsiye ederim herkese.

Your feedback