Google : Bir Grup Gmail Hesapları İnaktif Oldu


Günlerden bir gün gmail hesabınıza girip maillerinize bakmak istediniz. Ancak herhangi bir nedenden dolayı giriş yapamıyorsunuz. Böyle bir durumda aklınıza yüksek ihtimalle Google‘ın hesabınızı “kaza” ile silmiş olabileceği ve arkaplanda geri getirmek için çaba sarfettiği gelmeyecektir.

Ama korkulan oldu. Google’ın, gmail üzerinde hesap açıp spam gönderenleri izleme bu bulma çalışması sırasında gerçek kullanıcı olan bazı hesap sahiplerinin gmail hesapları ulaşılamaz hale geldi. Bunun yanısıra etkilenen sadece gmail hesapları olmadı. Google Hesaplarına bağlı olarak Google Docs, Google Adsense vs.. gibi online olarak kullanılan uygulamalar için de bu hesaplar devredışı kalmış oldu.

Evet Google’ı çok seviyoruz. Ancak çok nadir de olsa, bilgiyi online olarak saklamanın böyle bedelleri olacaktır diye düşünüyorum.

GoogleBlog : A Batch of Gmail Accounts, Accidentally Disabled


Feedback

  Comments: 5


 1. aslında spam göndermek için en hızlı fakat en elverişsiz yöntem gmail hesabı açarmak olsa gerek, zira google günde max. 100 adet mail gönderimine izin veriyor.
  Ayrıca sırf spam mail göndermek için açılan bir gmail hesabı demek bir google hesabı demek -ki bu da Docs, Notepad,Calendar gibi bir çok hizmeti barındırır.

  Pis Spamcılara Notum:
  Lütfen bu pis işiniz için dünya’nın en gelişimci yazılım firması olan google’ı yormayın! :)


 2. Ben de ilk başta sinir olurum mutlaka. Çünkü bir alışkanlık var ortada. Ama gene Google ile devam ederim. Aslında bu şekilde online çalışırken, “mesajın bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneği ile tüm gmail üzerindeki mailleri fetch edip alıyorum. Ara ara almaya da devam ediyorum. Böylelikle bir kopyası localde bulunuyor dolaylı olarak. En azından online çalışırken riski biraz daha aza indirmek açısından kullanışlı olabilir.


 3. @Fatih’e katılıyorum BETA olma konusunda. Bana denk gelmedi hesap kapatma durumu ama benim başıma gelseydi de ” O kadar kusur kadı kızında da bulunur” der ve Gmail kullanmaya devam ederdim.


 4. Bana gelse olur böyle şeyler deyip, devam ederim. Fakat kişisel kullandığım için böyle diyorum. Ticari anlamda kullansaydım ciddi bir fiyasko olurdu. Spam’e karşı yaptıklarını destekliyorum, Spam yollamış gibi gözüken hesapları da bu yüzden silmişlerdir. Zaten yanlışlıkla silinen hesapları geri kurtarıyorlar. Bir de herkesin unuttuğu bir şey var. Gmail hala BETA.


 5. Eğer bana denk gelse bir daha kullanmazdım e-posta hizmetini vs.!

Your feedback