Google Translate (Çeviri) Türkçe Dili Eklendi


Google’ın, Google Translate olarak bildiğimiz çeviri hizmetine nihayet Türkçe eklendi. Haber dün itibariyle Googlesystem blog içerisine düşmüştü. 7 dil ekleneceği yönünde bir haberdi ve Türk kullanıcılarından Eylül Ayı içerisindeki bu yazıya gelen yoğun talebinden bahsediyordu. Bugün itibariyle ilgili yazıda yapılan güncelleme ile Türkçe dilinin Google Translate içerisine eklendiğini görüyoruz.

Türkçe’nin metin çeviri kısmına eklenmesi konusundaki uzun bekleyiş bugün itibariyle son buldu diyebiliriz. Bundan sonra hizmetin daha da iyileşmesi için yapılan çevirilerde hatalı gördüğümüz kısımları, önerilerle Google‘a geri bildirmemiz gerekiyor.

Bu vesileyle küçük bir kelime çevirici için küçük bir not düşelim. Sadece İngilizce olarak belirli kelimelerin başka dillerde karşılıklarına bakmak isterseniz adı gibi hoş bir çeviri aracı olan Nicetranslator‘a bakabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 4


  1. Google Çeviri Türkçeyi desteklemesi Hakikatten çok güzel oldu hatta ben bile kolaylık olsun diye bir domain alıp site açtım:) googleden daha fazla dili desteklemesini istiyorum teşekkürler.


  2. Bir anda simultane çeviri yapmasını beklemek haksızlık olur. Zaten suggestion olması da bu yüzden. Eklenmiş olması kullanılacağı, kullanılması da gelişeceği anlamına gelir.


  3. Google Translate olarak bilinen çeviri hizmetine Türkçe’nin eklenmesi oldukça sevindirici bir haber ( hele benim gibi İngilizce’sini geliştirmek istiyenler  için )… 


  4. Google Translate daha Türkçe kelimesini ingilizcesini bilmiyor. Turkish’in de Türkçe’sini…

Your feedback