Hangi Telefonu Almalıyım? Akıllı Telefon Karşılaştırma Sitesi


Mobil dünyada oldukça popüler olan akıllı telefonlar sundukları sayısız özellik ile normal cep telefonlarını geçerek daha fazla tercih edilir hale geldiler. Akıllı telefonlar içerisinde kullanılan işletim sistemleri ve üretici firmalar bu telefonların özelliklerini ve fiyatını belirleyen en önemli unsurların başında gelmektedir.

En popüler ve sık karşılaştırılan iki işletim sistemine baktığımızda Android işletim sistemi kullanan Android akıllı telefonlara karşılık iOS işletim sistemi kullanan iPhone akıllı telefon modellerini görebilmekteyiz. Bunun yanısıra Blackberry OS ve Symbian Belle diğer işletim sistemleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu akıllı telefonların işletim sistemi ve üretici firmaları dışında özellikle ekran boyutları satın alma sürecinde büyük rol oynamaktadır. Bir akıllı telefonun ekran boyutu inç olarak genişse özellikle internet kullanımı ve sosyal ağlarda iletişim açısından rahatlık sağlamaktadır. Ancak bu sefer ekranı geniş bir akıllı telefonu ele sığması açısından tercih etmeyebiliriz.

Akıllı telefonları her açıdan karşılaştıran bir internet sitesini sizlere sunmak istiyoruz. Versus IO üzerinde akıllı telefonları başta ekran boyutu, genişliği olmak üzere her açıdan karşılaştırabiliyorsunuz. Bunun içerisinde işletim sistemi, güç, işlemci, kamera, bellek, ekran, bağlanabilirlik ve fiziksel diğer özellikler gibi aslında bir akıllı telefonda baktığınız çoğu özellikler yer alıyor

Versus IO karşılaştırma yapmak istediğiniz iki akıllı telefon tercihini yanyana koyarak öncelikle ekran genişliği olarak nasıl gözüktüğünü karşılaştırabilmenizi sağlıyor. Hatta birebir ölçüde bir kredi kartını baz alarak ekrandaki akıllı telefonun gerçek boyutunu anlayabilmenizi sağlıyor.

Eğer bir akıllı telefon almaya karar verdiyseniz ve hangi akıllı telefonu alacağım düşüncesi sizi kemiriyorsa Versus IO sitesine bakmanızda fayda var diye düşünüyorum. Son dönemde popüler olan iki telefon olan ve bizimde özelliklerini alt alta koyup karşılaştırdığımız Samsung Galaxy Nexus ve iPhone 4S karşılaştırmasını benzer şekilde Versus IO üzerinde de bulabiliyorsunuz. Ya da 5.3-inç ekran genişliğindeki Samsung Galaxy Note tabletimsi akıllı telefon modelini yine iPhone 4S veya benzer bir Android telefon ile karşılaştırabilirsiniz.

Versus IO akıllı telefon karşılaştırma sitesi birçok dilde hizmet veriyor ve birçok akıllı telefon modelini karşılaştırabiliyor. Versus IO Türkçe olarak kullanılabiliyor.


Feedback

  Comments: 3


  1. Windows Phone’lardan bahsetmişsiniz, bu kadar büyük teknoloji yatırımı ve Metro arayüzü var, bir çoğundan ekstra özelliği var, birbirinin taklidi ürünleri yine telefon seçimi diye ortaya getirmişsiniz. Nerde Noka Lumia’lar örneğin?


  2. Çok güzel paylaşım, teşekkurler


  3. Adamlar direk konunun özünde kalmışlar, gayet iyi. Birebir boyut karşılaştırması en iyi kısmı. phonearena.com kadar model ve kullanıcı yorumları olsa on numara..

Your feedback