HTC One UltraPiksel Kamera Özellikleri ve Detayları


HTC One arka kamerası HTC Zoe adı verilen HTC One Ultrapiksel kamera olarak adlandırılmış. HTC One kamerası 4MP çözünürlüğe sahip olmasına rağmen Ultrapiksel kamera özelliğine sahip. Ultrapiksel kamera ile çekilen fotoğraflar bir kompakt fotoğraf makinesine yakın kalitede görüntüler elde edebilmenize olanak sağlayan gelişmiş bir teknolojiyi ifade ediyor.

HTC yeni üst seviye amiral gemisi akıllı telefonu Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışan HTC One modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. HTC One alüminyum kasası ve sunduğu birbirinden farklı servislerle akıllı telefon sektöründe mobil deneyimine yeni bir bakış açısı getiriyor.

HTC One özellikler açısından 4.7-inç Full HD 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ve 468ppi piksel yoğunluğuna sahip Super LCD 3 ekran sunarken dört çekirdekli 1.7Ghz hızında bir işlemciye sahip. HTC One akıllı telefonun birbirinden güzel özelliklerinin yanında sunduğu Ultrapiksel kamera ile ön plana çıktığını belirtmemiz gerekiyor. HTC One’ın öne çıkan özelliği Ultrapiksel kamera özellikleri ve detayı hakkında bazı bilgiler aktaralım.

Yeni HTC One UltraPiksel Kamera ile, kullanıcıların hızlı bir şekilde, düşük ışık koşullarında bile geniş bir yelpazede, canlı renklerle gerçek yaşam görüntüleri çekmesi mümkün oluyor. Bunu mümkün kılan ise daha fazla megapiksel sayısı üretmekten ziyade daha gelişmiş bir CMOS sensor üzerine yapılan çalışmalar ve kullanılan optik lens sistemi sayesinde 8 veya 13 megapiksel değerlerinden belirgin bir şekilde çok daha fazla ışık alınabiliyor.

HTC One Ultrapiksel

HTC’nin hipersensitif UltraPixel sensörü, yüksek frekanslı optik görüntü sabitleyicisi, daha yüksek enstantane hızı ve büyük f/2.0 diyafram kombinasyonu ile kullanıcılar sadece fantastik resimler ve düşük ışıkta cansız nesnelerin videolarını çekmekle kalmayıp, flaşsız bir şekilde bulanıklığı az aksiyon fotoğrafları da çekebiliyorlar.

HTC One arka kamerası HTC Zoe adı verilen Ultrapixel kameranın teknik özellikler tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

HTC One UltraPiksel Kamera Özellikleri

Sensor tipi CMOS BSI
Sensor boyutu 1/3′
Sensor Piksel boyutu 2 mm X 2 mm
Kamera tam boyut çözünürlük 2688 x 1520 16:9 oranı
JPEG
Enstantane hareket bulanıklığı azaltılmış 48fps kadar hızlı
Video çözünürlüğü 1080P / 30fps
720P / 60fps
1080P HDR ile / 28fps
768×432 / 96fps
H.264 yüksek profil, 20mbps ye kadar
Sistemin odak mesafesi 3.82 mm
Optik F/# diyafram F/2.0
Lens elementlerinin sayısı 5P
Optical Image Stabilizer / Optik Görüntü Sabitleyici 2-axis, +/- 1 degree (average), Saniyede 2000 devir
Görüntü Çipi / ISS Geliştirmeleri HTC sürekli otofokus algoritması (~200ms), De-noise algoritması, lens telafisi için renkli gölgelendirme
Saniyede maksimum kare 8fps sürekli çekim hızı

Be the first to write a comment.

Your feedback