Kesilmiş ve bölünmüş feed’leri Google Reader içinden doğruca okuyun


Haberi ilk duyduğumda ne kadar sevindim inanamazsınız. Çünkü 300’e yakın blog takip ediyorum ve bir çoğunun rss beslemeleri kesilmiş şekilde geliyor. Tümünü okumak için tıklayıp sayfalarına gitmem gerekiyor. Bunu da her seferinde yapmak bir müddet sonra beni strese sokmaya başlıyor.

Gelelim haberin güzel olan noktasına. Google Operating System‘deki bu ipucu sayesinde yarı kesilmiş ve ya bölünmüş feedleri doğrudan Google Reader içinden okuyabilirsiniz. Sayfanın kendisinin bir iframe içinde açılmasını sağlıyor. Böylelikle Google Reader’i terk etmeden okuyabilirsiniz. Ayrıca güzel olan başka bir şey ise Blog’daki yorumları doğrudan okuyabilir ve yorum yazabilirsiniz. Tüm bunları Google Reader’i terketmeden yapabilirsiniz..

Her yazının altında bilgi çubuğunda, Preview adında yeni bir buton karşınıza çıkacak. Ona tıklayarak sayfayı Google Reader içinden okuyabilme imkanınız olacak. Çok mükemmel düşünülmüş bir betik, ve Google Reader’i kullanan, kullanmayan herkese tavsiye ederim.Betiği kullanmak için Greasemonkey kurulu olması gerekiyor. Kurduktan sonra Userscripts.org’daki betiği kurup kullanabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 3


  1. ya okulumu googleden bulamak istiyorummmmmmmmmmm yardım edin


  2. google i çok iii araştıma sitesi olarak biliyordum yani ardagım bir çok şeyi google den bulabiliyordum ama ben bu sefer googleden hiç memnun deilim oks sınav sonuçları açıklandı. ama ben okulumun resmini adresini telefonunu googlede aradım aradım çok aradım ama bulamadım bu soruna son verilsin ki benim okulum bilinmemiş bi okulda deil bursa yıldırım anadolu ihl okulu ama bulunmuyor..


  3. Aslında son derece güzel bir haber. Bir çok kullanıcı bundan muzdarip sanırım, çok yararlı olacağı kesin. Fakat ben nedense yazı yazılan siteye gitmeyince rahat edemiyorum :D Kesilen besleme ile zaten merakımı gideriyorum, eğer daha fazla okuma isteği gelirse gidip bakıyorum siteye. Ancak çok rss takip edenler için bu son derece zor bir durum. Hal böyle olunca Fatih, verdiğin bu bilgi hayat kurtarıyor :) Eline sağlık.

Your feedback