Linux Tabanlı Google Phone (Gphone)


Daha önce Google‘ın işletim sistemi çıkaracağı hakkında haber çıktıktan sonra aynı şekilde oldukça fazla sayıda söylenti ile karşılaşmıştık. Şimdi ise Google Phone (Gphone) olarak etrafta dolaşan bir sürü yazı var. Digg üzerinde olsun, belirli blog yazılarında olsun son günlerde sıkça karşıma çıkmaya başladı. Wall Street Journal ve Reuters haberlerine baktığımızda ise Google çoktan bir Taiwan şirketi olan High Tech Computer (HTC) ile temasa geçmiş. Buna göre Gphone, 2008 yılının ilk çeyreğinde çıkacak ve linux tabanlı olacakmış. Haberde geçen Google açıklamasına göre şu anda sadece dünya genelinde üretici firmalarla temas halindelermiş.

Mart ayında Fatih, “Son zamanlarda Google Yenilikleri” başlıklı yazısında Google Phone’un beraberinde getirecekleri konusuna ayrıntılı bir şekilde değinmişti. Yukarıdaki resim ise net üzerinde gezen prototiplerden bir tanesidir.

Kaynaklar : Wall Street Journal , Reuters , Resim


Feedback

  Comments: 2


  1. ben pek bir şey anlamadım ama genelde güzel


  2. Google cep telefonu kullanımının internet kullanımdan fazla olduğunu ve daha hızlı geliştiğini belirtmişti, boş durmamışlar ve güzel bir iş çıkarmışlar.

    Linux tabanlı olması da Google’ın sevimliliğini arttırıyor.

Your feedback