Live Earth İstanbul iptal


Daha önce şurada duyurduğumuz Live Earth organizasyonunun İstanbul ayağı ne yazık ki iptal edildi. İptal nedeni ise sponsor olacak şirket bulunamaması. İçler acısı bir durum, ne devlet sahip çıkıyor, ne özel sektör. Böylesine büyük bir ülke olduğumuzu iddia etmemize rağmen böylesine güzel bir organizasyona dahi yardım elimizi uzatamıyoruz. Devlet kısmını bir miktar kabullenebiliyor insan, seçimlerdi, terör meselesiydi, ortamın karışıklığıydı, belki bunlar bahane ancak kabullenilebilir şeyler. Fakat merakımı celbeden nasıl olur da özel sektörden hiçbir şirket/firma böyle bir organizasyon için sponsor olmaz. Doğrudan kar getirmediği için mi? Reklamlarının olacağını düşünmedikleri için mi? TV reklamları için harcadıkları paraları, sadece çekimler için dünyanın bir ucuna gittiklerini, bu işe milyonlarca dolar yatırım yaptıklarını düşündükçe nedense bunun sebebinin sadece duyarsızlık olduğunu düşünmekteyim. Adam olmamıza daha çok var!


Feedback

  Comments: 7


 1. Buyukluk ne oldugumuzla degil ne yaptigimizla ortaya cikan bir kavramdir.Ne kadar buyuk oldugumuzu da gormus olduk.!!!!!


 2. arkadaşlar bu ülkenin yöneticilerinden utanıyorum..
  artık prestijimizi korumanın zamanı gelmedi mi. dünyadaki imajımız berbat zaten..
  türk olmaktan gurur duyuyorum ama bunu diğer ülkelerin de bilmesini istiyorum.
  böyle bi fırsat nasıl kaçırılır.
  bu iş için bikaç kişiyi görevlendirseniz, temsilci olarak, bi delege gönderseniz olay tamam. bu kadar mı gerizekalısınız yaa. seçim falan da engel değil. asıl engel vizyonsuzluk,
  ayıp yaa..
  şerefsizlik!


 3. yapılan tüm yorumlara katılıoyrum özellikle neo arkadaşın yorumunacanı gönülden katılıyorum tüm yapılan emekler boşa gidiyor ve budnan bir kimse bile tedirgin olmuyor arkadaşlar bir şeylerin farkına varın artık…salla başı al maaşı devri kalktı yolda yürürken başı aşağıda değil herşeyi görmek için yukrıda olan bir nesil tek isteğimiz ya şimdi ya da hiç…şu organizasyonun elden kaçırılması sizin meydanlardan attığınz vaatlerle elli yılda oluşan bişey artık bunun farkına varın yaa…hiç kimse iç piyasaya destek veren şirket havasında tv lere çıkmasın ..ayıp ayıp …


 4. Duyarsızlık değil.. Buna kültürsüzlük, cehalet, zevksizlik, düşüncesizlik, bilgisizlik, akılsızlık denir.. Türkcell falan süperlige, güruhlara sponsor olsun, telekom cem yılmaza trilyonlar ödesin, kulüp başkanları kulüplerine donlarına kadar herşeyi versin, yeni camiler için paralar toplansın ama dünya için hiçbişey yapmayalım..

  Allah belanızı vesin..


 5. 7 Temmuz’u iple çekiyor,hergün internet sitesini heyecanla “Acaba kimler gelecek İstanbul’a?” diye kontrol ediyordum.Şimdi bütün heyecanım havaya karıştı. :( Çok üzüldüm çok.Al Gore da gelecekti hem.


 6. Blogdan al haberi demişler. :) Yazık olmuş gerçekten. Orada geçen 9 büyük şehir arasında İstanbul’un olması önemliydi. Aynı konuyu ben de merak ediyorum. Hadi devleti bıraktık ama Evanescence’i getiren özel kurumlar böyle global bir organizasyona nasıl duyarsız kalabildiler hayret.


 7. Yazık olmuş!
  NTV’de o kadar canlı yayın yapılmıştı…

Your feedback