Microsoft’un Çevrimiçi Çeviri Servisi : Windows Live Translator


Microsoft’un çeviri için yeni ücretsiz servisi “Windows Live Translator” , beta olarak hizmete girdi. Böylelikle İngilizce’den Almanca’ya,Fransızca, İspanyolca, İtalycanca, Portekizce, Hollandaca, Rusça, Korece, Çince, Japonca’ya ve tersi şekilde bu dillerden İngilizce’ye çeviri yaılabiliyor. Verilen hizmet içerisinde 500 kelimeye kadar bir metni ya da tüm bir web sayfasının çevirisini alabiliyorsunuz.

Microsoft’un bu alanda da faaliyet göstermesi gayet güzel. Halihazırda Google’ın Dil Araçlarına baktığımızda daha fazla dil seçeneği ve özellik ile karşılaşıyoruz. Diğer taraftan çevirinin kalitesine bakıldığında Microsoft çeviriler için Google gibi Systran motorunu kullanıyor. Ancak bilgisayar ilişkili metin çevirileri için kendi üretimleri olan makine dil çeviri programını kullanıyorlar. Bunun için sitede ek bir seçenek sunuluyor. Google’ın kendi üretimi olan makine dil çeviri programı şu an Arapça, Çince ve Rusça’ya destek veriyor.

Windows Live Translator’a aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Google Operating System


Feedback

  Comments: 2


  1. Aslında kullanım olarak talebi fazla olabilecek bir konumdayız. Google için uzun zamandır ben de bekliyorum. Beklemeye devam edeceğiz gibi gözüküyor.


  2. Google Türkçe’yi koymadı bari Microsofy koysaydı :(

Your feedback