Mürekkep Teması V2


Evet bugün itibariyle Mürekkep.Org üzerinde kullanmakta olduğumuz temamızda sessiz bir değişim yaşadık. Arşivlerden baktığımda en son tema değişimini 25 Şubat 2007 tarihinde yapmışız. O tarihte Simpla temasından yola çıkarak kendi temamızı oluşturmuştuk. Üzerine uyguladığımız renk paletiyle zaman zaman renk güncellemeleri yapmıştık. Aslında yeni yıl itibariyle düşündüğümüz bu tema değişimini, özellike WordPress 2.3 ‘e tamamen geçiş yaptıktan sonra uygulamayı doğru bulduk. Belki dün itibariyle tarayıcılarının önbelleğini temizlemiş olan arkadaşlar farkına varmıştır. Gene de bazı küçük görsel değişikliklerden bahsetmek isterim.

En önemli değişiklik çok kabarmış olan css dosyasında gerçekleşti. Kullanılmayan ve yeni eklemelerle daha basit bir css dosyası oluşturduk. Sanıyorum bu sitenin açılışında bir miktar hızlanma sağlayacaktır. Farkına varmışsınızdır haftaiçi zaten üst kısmı değiştirmiştik. Alt kısma yeni bir erişim noktası eklendi. Anasayfada ise artık son yazdığımız 3 yazıyı gösteriyoruz. Geri kalanları yazı başlığı olarak takip edebiliyorsunuz. Abonelik sisteminin daha etkin şekilde kullanılması ve yaygınlaşmasını sağlamak, RSS kullanımını teşvik etmek amacıyla karşılama noktasında sunmayı uygun gördük.

Yeni Mürekkep arayüzünü en doğru şekilde görebilmek için lütfen tarayıcınızın ön belleğini temizleyiniz. Bunun dışında her zaman olduğu gibi bize İletişim sayfasındaki form aracılığı ile ya da bu yazıya bırakacağınız yorumlarınızla yönlendirmelerde bulunursanız seviniriz.


Feedback

  Comments: 7


 1. Ben de tam buraya yazacaktım. Volkan’ın mesajı gördüm. Tekrar teşekkür edelim. Üst kısım bu haliyle daha güzel oldu. Footer konusunda da haklısın. Soluk bir durum var ama çok elzem durmuyor. Yakın zamanda küçük küçük düzeltmeler yaparız. Benim bu mesaja tekrar gelme sebebim ise nihayet IE, Opera ve tüm tarayıcılar için site düzelmiş durumda. Ama tabii ki en iyi görüntüyü almak için Firefox öneriyoruz :)


 2. Onu bunu bilmem de üst alandaki menü çok güzel olmuş, söylediğim gibi menünün hover rengi Mürekkep’e daha yakın bir renk ile değiştirilince bir bütünlük ortaya çıkmış. Dolu dolu bir tema ve görünüm olmuş bana göre. IE üzerinde temaya bakmadım çünkü mecbur olduğum zamanlar dışında IE kullanmıyorum. Firefox ile izlediğimde ise sitede bir bozukluk yok.

  Footer alanı biraz soluk kalıyor olsa da (ki ileride el atılabilecek bir alan olduğu bellidir) tema genel manada çok güzel. Ellerinize sağlık.


 3. IE ile anasayfada sorun gözükmüyor. Sadece sevgili @eribol’un dediği gibi fontlar biraz farklı görülebiliyor. Ancak herhangi bir postun içerisine girince IE’de sidebar aşağıya kayıyor. Neden olduğunu kısaca araştırdım. Mevzusu IE için çok geçen “Double Margin” konusu gözüküyor. Ama çözümü konusunda belirli kodları değiştirsem de fayda etmedi. Uğraşacağız bakalım. Bir şekilde düzeltiriz diye düşünüyorum.


 4. 1440×900 ebatlarında ayar kullanıyorum. IE ile birtek anket kısmındaki yazılar çok farklı(karıncalı:)) görünüyor. Onun dışında sorun yok. Ancak son yorumlar ve benzer yazılar fontu bana göre çok büyük. Daha düşük pixel ayarı kullananlarda emnim çok daha büyük çıkıyordur. Bir miktar küçültülmesi daha iyi olabilir diye düşünüyorum.


 5. @Volkan, Son yorumlar derken blc_latest comments kısmından bahsediyorsun sanırım. Benim de gözüme batıyordu. Şimdi bir miktar genişlettim. Üst kısım konusunda haklısın #FC5400 ekleyerek düzelttim. Dediğin gibi bize daha yakın oldu.

  @Erhan, Sadece linux kullandığım için linux üzerinde firefox kullanarak kontrol ediyorum. Dün opera kurdum. Onunla baktığımda bozuk bir alan göremedim. Şu an tekrar baktım Opera düzgün gösteriyor. Windows/Opera olabilir belki. IE için birşey diyemeyeceğim. Açıkçası kontrol etme fırsatım olmadı. En kısa zamanda kontrol edeceğim. Umarım mevcut bilgimle IE için düzeltebileceğim birşeydir.

  Katkılarınız ve yorumlarınız için teşekkürler.


 6. Yeni temanız hayırlı olsun. Fakat hem Opera ile hem de Internet Explorer ile sorunlu olduğu görülüyor. Eğer bu web tarayıcılarını da önemsiyorsanız css kodlarını yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.


 7. Güzel bir tema olmuş ancak acilen Son Yorumlar alanına bir el atılması gerekiyor, siteyi bozuyor gibi. Header alanındaki menü çok güzel ancak değişim renkleri sitenin temel rengi olan turuncuya biraz daha yakın olsa çok daha iyi olur kanaatindeyim.

Your feedback