Murekkep Teması


Sitemizi ziyaret eden arkadaşlar,dostlar farkına varmışlardır. Dün öğlen saatlerinde şu an bakmakta olduğunuz arayüze geçmiş bulunuyoruz. Daha önce belirttiğimiz üzere Murekkep.Org yayın hayatına başladıktan sonra bir host değişimi yaşadı. Akabinde CnM temasını hayata geçirmiştik. Şimdi ise Phu‘nun Simpla temasından yola çıkarak Mürekkep için kendi arayüzümüzü oluşturduk. Son haline bakıldığında Simpla temasından (renk benzerliği dışında) pek eser kalmamış gözüküyor. :wink: Amacımız okunulurluğu ve gezinilirliği ön plana çıkarırken biraz daha web 2.0 havası katmaktı. Umarız hem görsel hem de okuma açısından yorucu bir hale sokmamışızdır. Sitemizi gezerken tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi aktarmanız bizim açımızdan önemlidir. Bunun için bu başlığa yorum bırakabilirsiniz. Ya da arzu ederseniz yukarıdaki İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 7


 1. Ben de IE kullanmıyorum, test etmek için baktım, Firefox ve genelde Pardus kullanıyorum; evet Get Firefox. :)


 2. @Hasan, teşekkürler.

  Pazar günü fantezisi, üst kısmı tamamen amatör bir şekilde nette gimp ile web 2.0 dizayn rehberleri okuyarak oluşturdum. :wink: Böylelikle navigasyon da sağ tarafa değişik bir yere geldi. IE’de üst kısımda biraz beyazlık kalıyor gibi, onun da çözümü basit, get firefox. :grin:


 3. Sade, çok hoş bir tema olmuş, elinize sağlık; Simpla’yı ben de çok severim. :)

  Üst kısım internet explorer 7’de sekmeler alt alta, biraz bozuk görünüyor, şu an.


 4. @Volkan @Tutku

  Beğendiğinize sevindim, kıymetli yorumlarınız için teşekkürler. İnsanın aklındakini yapabilmesi güzel. Fatih topu bana atmış ama esas yardımı Firebug gibi mükemmel bir Fx eklentisini bana söylemekle yaptı. :wink:

  Header mevzusu var evet. Yukarıdaki beyazlık ve boşluk dikkat çekiyor. Gölgeli web 2.0 stili Murekkep yazısı olabilir diye düşünüyorum. Gimp ile hazırlanışını anlatan şöyle bir yer var.


 5. Alper abi eğer bana Lapis forumda Ö.M. yollayıp temanın size özel olduğunu söylemeseydi inanın bu yazıyı okuyana dek google’a WordPress theme yazıp yazıp arıyor olacaktım.

  Sitenin altında tema olarak verdiğiniz bağlantıda da şuan kullandığınız temayla bir bağlantı kurmam zor görünüyor ama sakın yankıl anlaşılmasın temanız beni mest etti. Emek verince herşeyin üstesinden geliyorsunuz bizim gibi dışarıdan sizi izleyenlereyse sizi tebrik etmek düşüyor.


 6. Yorumun için teşekkür ederim Volkan. Temayı tamamen Alper abi değiştirdi. Sitenin mimarı kendisidir :) Header kısmına gelirsek, onu da 2 gün önce Alper abi ile konuşmuştuk, hemfikiriz bu konuda. En kısa zamanda, tema’ya uygun bir şeyler oluşturabiliriz o kısma yönelik.


 7. Öncelikle yeni temanız hayırlı olsun, çok iyi ve sade bir tema tasarımı oluşturmuşsunuz. Ben yeni tema eklendiğini dün gece farkettim. Hatta gerçekten Murekkep.org’a mı giriyorum diye kontrol bile ettim. :) Tema konusunda konuşmak haddimize değil bilirim ancak header alanına bir iki makyaj daha yapılsa çok iyi olur düşüncesindeyim. Bu güzel çalışmadan dolayı sizi tekrar tebrik ederim. Başarılarınız daim olur inşallah.

Your feedback