Mürekkep.Org Değişiklikler


Mürekkep.Org olarak yayın hayatımıza 2006 yılının son çeyreğinde başladık. Alper Orus, Fatih Arslan ve Serkan Çalış olarak 3 kişi kurduğumuz ve “İnternet Yaşam Rehberiniz” olarak isimlendirdiğimiz sitemizde bugüne kadar 500‘e yakın yazı yazmışız. 1500‘e yakın onayladığımız yorum gelmiş ve 500.000 tekil ziyaretçiyi ağırlamışız. Amatör bir şekilde başlayan ve bugünlere gelen süreçte emeği geçen herkese bu vesileyle teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.

Yazının başlangıcı sanki veda gibi gözükse de tam tersini içeriyor. Mürekkep.Org üç kişiden dört kişiye yükseldi. Hizmet aldığımız Dreamhost üzerinde artık yeni bir alt alan barındırıyoruz. Aynı zamanda bir Mürekkep yazarı olan Ezgi Akaoğlu‘nun felsefe, edebiyat, kitap, müzik ve gezi yazılarından oluşan kişisel sitesi dopdolu bir şekilde yayın hayatına başladı. Kendine özgü teması ve yazılarıyla Ezgi’nin Günlüğü’nde çok değişik tatlar alacağınızı düşünüyoruz.

Mürekkep.Org’u yakından takip edenler sitenin çehresinde meydana gelen değişikliklerin farkına varmışlardır. Bu değişim vakit buldukça devam edecek. Mürekkep temasını en son 2007 sonlarında değiştirmişiz. Artık 3. versiyonuna merhaba diyen temada dikkatinizi çekecek en büyük değişiklik logo kısmında gerçekleşti. Yukarıda gördüğünüz mürekkep saçan yaratık ve aynı zamanda bundan sonraki maskotumuz aslında Howl’s Moving Castle‘daki ateş cini Calcifer‘den başkası değil. Bundan sonra hem logomuzda hem de favicon olarak hergün Mürekkep üzerinden sizlere merhaba diyecek. Calcifer’in ve Mürekkep.Org yazısının oluşturulmasını sağlayan ve desteğini esirgemeyen Onur Ünal‘a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu kadar amatörce uğraştığımız bir ortamda bize çok profesyonel bir alan ortaya çıkarttı. Mürekkep kendisine her zaman teşekkür edecektir.

Ufak oynamalarla temanın biraz daha şekillenmesi gerekiyor. Bizi takip edenlerden yeni temamızla, logomuzla ilgili yorumlarını ve eleştirilerini özellikle bekliyoruz. Ve son olarak artık bizi Twitter üzerinden de takip edebileceğinizi belirtmek isteriz.


Feedback

  Comments: 5


 1. Teşekkürlerin için teşekkür ediyor; Onur’a da ayrıca teşekkür ediyorum burdan.
  Ayrıca böyle süper oldu bu sitenin tipi.Çok başarılı. İçerik ve tip örtüştü. Reyting artışının devamını diliyoruz… esen kalın…


 2. Üstteki kategori menüleri ortalandı. İkonların altına isimlerini yazdım. Gezdikçe gözünüze çarpan yerler olursa haber ederseniz sevinirim.  Yorum ve görüşler için teşekkür ederim.

  @Özden Hn; takip ettiğiniz için esas biz teşekkür ederiz.

  @Fatih; hep beraber daha iyiye inşallah.


 3. Yeni logomuz çok şık olmuş :) Umarım her daim bu güzel ortamı yaşatır ve bu şekilde devam ederiz. Alper abi’nin bu konudaki emeği her zaman en üst seviye’de zaten, ne kadar teşekkür etsek kendisine azdır.


 4. Yeni logonuzu gerçekten çok beğendim. Sizi ve ekibinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.


 5. Merhaba, logonuz gerçekten güzel olmuş. Ben ilk etapta bir öneri de bulunmak istiyorum.

  Başlıkta bulunan menülerin üzerine gelindiğinde menünün adı altında yazsa çok daha iyi olur. Alt veya title dan daha iyi iş görür ;)

  Bir de üstte bulunan kategori menüleri de ortalanabilir.

Your feedback