Pandora’yı Türkiye’de dinlemek için farklı bir yöntem


Pandora şu dünya’da gelmiş geçmiş en iyi online radio servisi olduğunu kanaat getirdim. Last.fm ve Pandora uzun uzun dinlemiş biri kesinlikle bunu onaylar. Fakat şöyle bir gerçek var ki, pandora Türkiye’de A.B.D’deki yasal uygulamalardan dolayı dinlenemiyor. Bu yüzden araya bir proxy koyup öyle dinlemek lazım. Benim yaptığım bir şey ise şu şekilde:


www.byterelay.com sitesine girip oradaki proxy ayarlarına bakabilirsiniz. Internet Exlporer ve Firefox için gerekli resimli açıklamalar var. Insanlar genellikle bu tarz sitelere güvenmeyebilir. Eğer hal öyleyse, sadece bir tarayıcıyı pandora dinlemek için kullanabilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım. Firefox gündelik hayat işleri için, Opera ise sadece Pandora için kullanıyorum.

Benim gibi yapmaya karar verdiyseniz, Opera’da şu şekilde ayarları yaparsanız kullanabilirsiniz. Sırayla:

Araçlar –> Tercihler –> Gelişmiş –> Ağ –> Vekil Sunucular

Burada şu adresi: http://pac.byterelay.com/ aşağıdaki şekilde yerine yerleştiriyorsunuz.

Ardından Opera’yı yeniden başlattığınız zaman, mis gibi Opera ile Pandora dinleyebileceksiniz. Tüm


Feedback

  Comments: 3


  1. amerika’dan geldigim gunden beri, pandora dinleyemedigim icin sinirlenip durdum, hele ki last.fm sacmaligini gordukten sonra 2 saat sarki caldiktan sonra (ki sarkilar hic istedikleri diildi, sarkilari durduramiyordum) aylik 3 euro subscription isteyince eehhh oldum! anliyacaginiz baya dolmusken bu yaziyi bulmam ilac gibi geldi mutesekkirim :)


  2. artık dinleyemiyorum. İE 8 i yükledim ondan mı oldu anlamadım.işe yaramıyor.


  3. eline sağlık farketmezler umarım.

Your feedback