Picli : Resimlerinizi Diggleyin


Digg‘i biliyorsunuz. Hatta Türkçe Digg olarak daha önce duyurmuştuk. Oyyla’yı da biliyorsunuz. Web 2.0 ile hayatımıza giren en önemli sosyal imleme platformlarından bahsediyoruz. Bildiğiniz üzere bu platformlarda paylaştıklarımız, yazılar ve metin tabanlı paylaşımlar oluyor. İşte Picli bu noktada farklı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Gene web 2.0 , gene digg ama bu sefer resimleri digliyorsunuz. Ve tabii ki beta!

Genel olarak Picli’ye baktığımızda aslında farklı olarak söylenebilecek çok fazla unsur bulunmuyor. Tek fark resim tabanlı olması. Web 2.0 özellikleriyle hazırlanmış. Digg tarzı bir arayüz kullanıyor. Kullanıcılar ücretsiz bir şekilde üye olup resimlerini gönderiyorlar. Bu resimler için oy kullanılabiliyor ve yorum yapılabiliyor. Sonuçta ortaya rastgele resimlerden oluşmuş gerçekten güzel bir galeri çıkıyor.

İleriye dönük olarak oyyla üzerine de böyle birşey eklenebilir diye düşünüyorum.

http://www.picli.com/


Feedback

  Comments: 2


  1. Bende çok güzel resimler buldum ancak bu tarz bir oluşum bana hitap etmiyor nedense. Bilgiye ulaşabileceğim bir platform olmasını tercih ederim Oyyla gibi Digg gibi. Sonuçta resim bulmak istiyorsam bir ton ücretsiz resim arşiv sitesi var onlara yönelebilirim. Yinede web 2.0 açısından iyi bir servis, mutlaka ve mutlaka kullanıcısı çok olacaktır. Çünkü görsel. Fakat dediğim gibi bana hitap etmiyor.


  2. Sitede çok güzel resimler buldum.

Your feedback