Pidgin İçin 2.0 Sürüm Duyuruldu


Archlinux üzerinde geçen hafta yaptığım yükseltmeler sonrası kendisiyle tamamen tanışmış durumdayım. Seneler boyunca Gaim olarak anılan anında mesajlaşma programı, bildiğiniz üzere AOL ile yapılan yasal anlaşmaya göre Gaim olan adını Pidgin şeklinde değiştirmişti. Lib-gaim kütüphanesi için lib-purple, gaim-text için de Finch adlarını kullanmaya başlamıştı. Bu isim değişikliği zaten Gaim’in 2.0 olan versiyon numarasını etkilemeyecekti. Pidgin ismiyle mevcut sürüm devam edecekti. Ve Pidgin yeni sürümünü duyurdu. Gaim’in o bildiğimiz IM görüntüsünün yerini mor renk tonu aldı. Hoş, hali hazırda senelerdir Gaim’i keyifle kullanan bizler için isim değişikliğinden farklı birşey olmayacak belki ama şahsen Pidgin ismini, (mevzu IM olunca) anlamının “Tarzanca” demek olduğunu, mor rengini ve internette gördüğüm kadarıyla çoğu kimse beğenmese de, sağda gördüğünüz logosunu beğendim. Pidgin ile tanıştıysanız sizin ilk izleniminiz nasıl oldu?


Feedback

  Comments: 2


  1. Ben de beğendim. Daha da oturmuş ve kararlı bir görünümü var. Kişilerin listelendiği pencerede kişi resimlerinin kenarları yuvarlanmış falan.. Sitedeki mor ağırlık, Gaim’in kendisinde fazla yer almıyor. Beni yalnızca kullanıcıların yanındaki yuvarlak simgeler rahatsız etti. Daha hoş bir şey seçilebilirmiş yani.. Onun dışındaki her şeyi beğendiğimi söyleyebilirim.


  2. Hahah, kim demiş kimse beğenmemiş diye! Hayatımda gördüğüm en süper tasarım & tonlama, renkler, .. tam benlik olmuş valla :)

Your feedback