SimilarSites ile Yeni İnternet Siteleri Keşfedin


Yeni internet siteleri keşfetmeyi seviyorsanız ya da rss ile takip ettiğiniz websitelerine benzer nitelikte sitelere ulaşmak niyetindeyseniz bunun için size daha önce tanıttığımız SimilarWeb firefox eklentisini hatırlatabiliriz.

Similarweb ile yeni siteler keşfedin başlıklı yazımızda tanıttığımız bu firefox eklentisi ile Firefox kullanırken her gezindiğiniz site için size benzer siteler sunarak yardımcı oluyordu. Yan menü olarak hizmet veren Similarweb’in girilen her siteye göre değişik önerilerde bulunup yeni siteler keşfetmenizi sağladığını söylemiştik.

SimilarSites için aynı işlevi sizin sorgulayarak yapmanızı sağlayan beta sürecindeki bir diğer servis diyebiliriz. Yani firefox eklentisi kurmanıza gerek kalmadan istediğiniz internet sitesinin adresini girip, benzer nitelikteki alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

Yeni siteler keşfetmek konusunda hem firefox eklentisi hem de web arayüzü olarak hizmet veren SimilarSites ve SimilarWeb, beğendiğiniz sitelerin benzerlerini bulma konusunda size yardımcı oluyor.

Not olarak site adresi girmektense zaten firefox kullandığım için yan menüde böyle yardımcı bir unsurun bulunması daha kolayıma gidiyor. Tercih sizin! İster firefox eklentisi ile SimilarWeb’i ister web arayüzü olarak SimilarSites’ı kullanabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 1


 1. If you like SimilarSites.com and you are based in Turkey, you will love the Turkish version of the site:

  http://tr.similarsites.com/

  We were proud to announce the launch of 9 new international sites. You can check out the list on our blog:

  http://blog.similargroup.com/post/10936739499/9newinternationalsites

  We hope this helps our international fan base. Please let us know your thoughts and what other countries/languages you would like us to add in the future.

  Cheers,
  Anton

Your feedback