Terakki


Gittiğimde 2006 yılının Aralık ayının 12’siydi. O zamanlar yeni doğmuş sayılan, henüz emekleme sürecini yeni bitiren, ayakları üstünde durmaya çalışan bir yerdi Mürekkep. İçinde bulunduğum telaş ile katkım olamadı ancak bu topluluğu ayakta tutan iki sevdiğim dosta dediğim gibi döndüğümde yanlarında bulunacaktım. Bunun sebebi ta o zamandan burasının ilerde çok güzel şeylere gebe olacağını fark etmemdi. Bu nedenle seve seve bu grubun içine girmiştim. Şimdi tarih 28 Nisan 2007 ve görüyorum ki tahminim doğru ve olanlar tahminimin ötesine geçmiş durumda. Buralarda olmadığım zamanlarda ara ara takip ettim. Her geçen gün kendini yeniledi, gelişti, öğrendi ve öğretti Mürekkep. Aynen yazdığı gibi “İnternet Yaşam Rehberiniz” oldu. Anlamı büyüktür benim gözümde ; baktığımda hem interneti hem hayatı aynı teraziye koyabilmiş, bu iki ayrı görünen olguyu bir kalemde bana yaşatan bir yer haline geldi Mürekkep. Eminim ki bir süre sonra Türk internet-hayat siteleri arasından hızla sıyrılacak ve olması gerektiği yerde olacaktır. Döndüğümde zevkle yazmak için sabırsızlandığımdan daha fazla bekleyemedim.

Bu güzel içerik arasında lafügüzaf ettiysem affola.


Feedback

  Comments: 6


  1. Açıkçası ilk başta dediğin gibi yapmıştım Volkan. Sonra dikkat çekmesi için rengini biraz koyulaştırdım. Senin bahsettiğinin tam tersi şu anda. Ara ara kurcalanır orası firebugla şimdi. :) Yorumun için tekrar teşekkürler, gerçekten insanın iştahı kabarıyor, bilirim.


  2. Gerçekten çok beğendim bu temayı ve stil değişikliğini. Yalnız nacizane gözüme takılan ufacık bir ayrıntı var. Üst alanda bulunan Anasayfa, Arşiv, Abonelik, Hakkında, İletişim bölümündeki linkin arkaplanı biraz görüntüyü bozuyor gibi. Bunun yerine arkaplan resmiyle aynı renk tonunda bir renk kullanılıp link stilinde biraz daha değişiklik yapılabilir. Gözüme çarpan bir ayrıntı buydu.

    Yinede çok güzel ve iyi bir tema olmuş. İnsanın temasını değiştiresi geliyor inanın. :) Tüm emek verenlere teşekkürler.


  3. Az kaldı az, Mayıs denilmişti :) Dört gözel bekliyoruz. Volkan tasarım tamamen Alper abi’ye ait. Renk tonunu beğendik, gayet güzel oldu. Sağol tekrardan.


  4. Teşekkürler Volkan. Tema değişikliği olmadı belki ama bayağı stil değişikliği yaptık sayılır. Fatih de ben de anladık ki mürekkebin rengi turuncu kahve arası bir ton kokuyor :) Beğendiğine sevindim.


  5. Hayırlı uğurlu olsun, yazılarınızı bekliyoruz. Bu arada görünümde yapılan değişiklik bu kadar mı güzel olur yahu. Tüm Mürekkep ekibini kutluyorum.


  6. Bu ne güzel sürpriz böyle. :) Tam da görünüm değişikliği yapmıştık bugün.
    Az kaldı Serkan. Hayırlısıyla bitsin artık. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Your feedback