Yeni Anket ve Seçim Mürekkebi


Bildiğiniz üzere 2007 Seçimleri sona erdikten sonra, uzunca bir süredir devam ettirdiğimiz Mürekkep.Org Seçim Anketi’ni 22 Temmuz akşamı itibariyle sona erdirdik. İlgili başlıktan sonuçlarını ve konu hakkındaki yorumlarımızı takip edebilirsiniz. Aynı gün itibariyle 01 Eylül’e kadar sürecek yeni bir anketi sizlerin oylamasına sunmuş bulunuyoruz.

İzlemekten En Keyif Aldığınız Dizi Hangisi?

Yaklaşık bir ay kadar sürecek bu anketin içeriğinden bahsetmeye sanıyorum çok fazla gerek yok. Amaç hem sevdiğimiz dizileri minik bir yarış içerisinde hatırlamak hem de yeni sezonları başlamadan önce ilginin hangi diziye eğilimli olduğuna bakmak. Son 4 gün içerisinde 44 arkadaşımız ankete oy kullanmış. Şu an için Lost önde gidiyor. İkinci sırada ise Heroes var. Şu ana kadar gözüken o ki bu vesileyle geçtiğimiz sezon çok fazla aynı teraziye çıkarılan Lost ve Heroes kapışması burada da yaşanacak. Maalesef herkesin bir oy hakkı var. Anket ile ilgili oluşturduğumuz liste 11 diziyi içeriyor. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz ve bizim atladığımıza inandığınız bir dizi varsa ekleyebiliriz. Görüşlerinizi bekliyoruz.

Son olarak ismi Mürekkep.Org olan bir sitenin, seçimlerde oyunuzu kullanırken işaret parmağınıza damlatılan mürekkebin nasıl çıkarılacağından bahsetmesi gerekirdi. :) Gecikme için tüm okuyucularımızdan özür diliyoruz. Aseton, çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler içeren çözümler yerine domates suyuyla iyice ovarak çıkarabilirsiniz.


Feedback

  Comments: 5


 1. Güzel bir anket. Yorumlarda Türk dizilerden bahsedilmiş. Belki bilmek istersiniz diye 14 Mayıs 2006 da sonlandırmış olduğum En İyi Dizi Hangisi? anketinin sonuçlarını paylaşmak istiyorum.

  En İyi Dizi Hangisi?

  * Kurtlar Vadisi: 17% (88)
  * Avrupa Yakası: 17% (84)
  * Aşk Oyunu: 12% (59)
  * Kırık Kanatlar: 12% (59)
  * Ihlamurlar Altında: 11% (58)
  * Aliye: 10% (52)
  * Hırsız Polis: 9% (46)
  * Yabancı Damat: 8% (43)
  * Hayat Bilgisi: 2% (11)
  * Sihirli Annem: 2% (8)

  Son olarak şu domates suyunu keşke daha önce söyleseydiniz :D


 2. Ben PB dedim. İşin doğrusu bu sezonu çok fazlaca basit sebeplerle uzatmış olsalarda, Alper Abi’nin dediği durumları farketmiş olsamda yine PB. Beni cezbediyor. Heroes çok heyecanla beklediğim finalinde Peter ve Sylar kapışmasını çok basite indirgediği için beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Lost izlemiş değilim, yorum yapamıyacağım.
  Şunu itiraf etmeliyim ki kadın ağırlıklı bir dizi gibi algılamasam direk Umutsuz Ev Kadınları derdim. O kadar tutarlı, basit hayatları bu kadar heyecanlı kılan bir senaryo için “helal olsun” dememek olmaz. Ve en güzeli her bölüm başında ve sonunda mükemmel bir ses tonuyla bölümün analizini ele alıp, ibretlik bir sonuca varan konuşma mükemmel.
  Bizim dizilere gelince Çemberimde Gül Oya, Ekmek Teknesi, Avrupa Yakası ilk aklıma gelen diziler. Kurtlar Vadisi, Pusu’ya dönüşümünü açıkçası çok abartılı ve zorlama görüyorum. Belli bir kitleyi garanti ettiği edip savurganlaşan senaryosunu beğenmiyor ve pabucumun kabadayısına dönüşen(senaryo bozuyor adamı) Polat Alemdar’ı artık izlemiyorum.


 3. Her ne kadar Heroes, Lost, Pb ve diğerleri çok güzel olsa dahi, benim oyum Stargate’e gitti. Dünyanın en iyi bilim kurgu dizilerinden biri bana göre. 10 sene sürdü.


 4. Bak bu da güzel Alper, Eylül – Ekim arası yerli diziler üzerine de bir anket yapılabilir. Sıla, Kurtlar Vadisi vs.. Önerin için teşekkürler. Aklımıza ilk etapta gelemiyor nedeni kendi izleme oranlarımız :)

  PB çok güzel dizi de! Bu dizinin finalinde Amerika ile Panama arası nerdeyse M.Köy – Taksim. O ne ya herkes bir anda gidiyor geliyor falan. Mantık hatası aradığında hepsinde birşeyler bulursun. PB’nin sana gerçek gözükmesinin nedeni insan öğesini ve gerçek hayatı ele almasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Biraz metafizik içeren fiction dizilerde zaten başlangıçta insan “hadi be olur mu adam uçuyor” diyebiliyor. Senaryo derinliği ve her ne kadar sezon ortası geçiş bölümlerinde sıkıyor demişsem, uzaklaşmış olsam da Lost diyorum. Çünkü bu adamlar senaryo nasıl işlenir , nasıl ivme kazandırılır nasıl bitirilir çok iyi biliyorlar. Bunu “Ve lost 3. sezonu kapattı” başlığında konuşmuştuk.


 5. İzlenme oranı nispeten yüksek olduğu için Kurtlar Vadisi’ni de ekleseydiniz keşke.. :) Bu şekilde biraz CNBC-E odaklı olmuş görünüyor anket… Oyum Prison Break’ten yana… Lost, Heroes ve PB’yi izliyorum ben.. Lost ve Heroes’da bazı sahnelerde beklemediğim şekilde kötü şeylerle karşılaştım. Çok fazla açık yakaladığımı söyleyebilirim. Heyecan açısından bakarsak hepsi aynı şekilde gidiyor. Ancak mantık ve sahne çekimlerinin kalitesinden falan bahsedersek PB daha başarılı bence.. Hikayesinin gerçekçilik payının daha fazla olması da beni çeken bir diğer şey..

  Özellikle Lost potansiyelindeki bir dizide çekimlerin daha iyi olmasını beklerdim. Bazı sahneler çok çok iyi iken, özellikle aksiyon sahnelerinde biraz batırıyorlar. Lost ve Heroes’da bu gibi açıkları oyuncuların ustalığı kurtarıyor.

Your feedback