Yeopgijeogin Geunyeo


Daha önce böyle bahsetmiştim kendilerinden. Ve birçok arkadaşıma izlemesi için tavsiye etmiştim. İzleyen herkeste çok güzel bir memnuniyet gözlemlemiştim.

……… Yeopgijeogin geunyeo a.k.a My Sassy Girl (Hırçın Kız) ise romantik komedi tabir edebileceğimiz ama kurgusu,anlatımı ve çok ama çok doğal yapısıyla filmler arasına girmeye layıktır. Bir Kore filmidir. Anlatılması zor ama izlendiği zaman anlaşılacak ve o zaman niye bu yazının yazıldığı daha iyi anlaşılacaktır. Hayatın içinden olan bu çok samimi Kore filminin izlenmesini şiddetle tavsiye ederim.

Şimdi hollywood bunu millete duyurmak için 2007 yapımı My Sassy Girl olarak çıkartıyormuş.Hatta ilk başta 2006 idi hala prodüksiyonda gözüküyor. Kızı da Elisha Cuthbert oynayacakmış. Hiçbir şey doğal halinden daha güzel olamaz. Bu filmin hollywood yapımını merakla bekliyorum. Ama sadece ne yapmışlar, nasıl olmuş şeklinde bekliyorum. Birçok özel film gibi Yeopgijeogin Geunyeo’nun, kendi yarattığı camia içerisindeki yeri başka olacaktır.


Feedback

  Comments: 3


  1. My Sassy Girl’ ü izleyenler için mutlaka izlenmesi gerekn bir film de “Nae yeojachingureul sogae habnida” yada ingilizce adıyla “Windstruck”..

    Kore filmleri içinde benim en sevdiğim Keulraesik (The Classic)


  2. 1 gün sonra Classici ben de izleyeceğim. Sen tavsiye etmiştim aklımda kalmıştı ondan bu yana :)


  3. Çok nadiren de olsa bazı filmler ilk yapımından daha iyi olabiliyor, örneğin Ring. Ancak tespitin çok doğru alper genelde doğalı gibisi yok, bknz: Infernal Affairs –> Departed. O zengin kadroya rağmen çok adi bir taklit olmuş.

    Bu film ne kadar başarılı olsa da doğal içtenliğini asla yakalayamaz, hatta yanından bile geçebileceği düşüncesinde değilim.
    Yeopgijeogin Geunyeo çok çok özel bir film.

Your feedback